Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Odporna i trwała farba w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że farba nie jest zbyt dobrym materiałem, jeżeli chodzi o niektóre miejsca w naszym domu – bądź mieszkaniu. Zasadniczo farba nie jest zbyt funkcjonalna jeżeli chodzi o takie pomieszczenia jak łazienka czy kuchnia. Złym pomysłem jest także malować w pokoju dla dzieci, gdyż pociechy mają w zwyczaju dotykać wszystko i wszystkich nie zważając na pozostawione brudne ślady na farbie – potem ciężko jest to usunąć. Żyjemy jednak w takich czasach, gdzie farby są odpowiednio modyfikowane, by ułatwić życie każdemu mieszkańcu. W gruncie rzeczy warto uważać na farby najtańsze, gdyż one z reguły są niezmywalne, przez co raz pozostawiona plama będzie widoczna przez cały czas – próba zmycia brudu z farby będzie owocować starciem samej farby, pozostawiając brzydki ślad. Istnieją jednak farby, które są trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Gdzie możemy je zastosować?

2

W tym przypadku najodpowiedniejszym miejscem – sprawdzającym też ich trwałość i niezawodność – jest kuchnia. Każdy doskonale wie, że w kuchni najbardziej narażone na zabrudzenia i wilgoć są ściany. W takich przypadkach warto sięgnąć po farbę, która okaże się odporna na wodę i ścieranie – na rynku jest ich całkiem sporo. Warto jednak wybrać najlepsza z najlepszych – o najbardziej odpornej strukturze, gdyż dzięki temu posłuży nam ona na lata. Większość z nas w kuchni stosuje farby emulsyjne, jednak nie są one dobrym rozwiązaniem w tak wilgotnym i podatnym na zabrudzenia miejscu – np. wszechobecny tłuszcz z gotujących się potraw.

3

Bardzo ważną cechą farby, która zamierzamy kupić do kuchni jest możliwość oddychania ściany – taka farba musi pozwolić oddychać danym ścianom. Czym jednak ma to służyć? Dzięki oddychającym ścianą kurz i inne zanieczyszczenia nie wnikają w ścianę, ale pozostają na powierzchni dzięki czemu łatwo można je usunąć za pomocą ścierki.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x