Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Odpowiedni wybór narzuty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Projektując nasze wnętrze nie możemy zapominać o estetycznym ścieleniu łóżka. Jeśli do spania służy nam składana kanapa, problem mamy z głowy, schody natomiast zaczynają się gdy mamy tradycyjne nieskładane łóżko. Przykrycie go w zwykły sposób narzutą, będzie zwykłe i nieefektowne. Jednak w sklepach możemy dostać różne ich kształty oraz propozycje rozłożenia ich. Czym się musimy kierować przy wyborze takiej narzuty? Znaczący jest dobór odpowiedniego koloru. Nie może on gryźć się z kolorem dominującym w sypialni. Dobrym rozwiązaniem okaże się narzuta w kolorze dominujących dodatków. Bardzo ważnym jest by narzuta harmonizowała z dodatkami i kolorem dominującym w sypialni.

Warto zwracać też uwagę na materiał z jakiego jest wykonana taka narzuta. Wiele z nich wykonuje się z niepraktycznych śliskich materiałów. Nawet po starannym ułożeniu jej na łóżku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie się z niego zsuwać. Problem ten tym bardziej dostrzeżemy, gdy narzutę zamiast do nakrywania łóżka będziemy używać do nakrycia kanapy. Gdy już wybierzemy odpowiedni kolor i materiał, czas na dopasowanie poszewek na poduszki. Zazwyczaj w komplecie z narzutą, sprzedawane są poszewki na jaśki, są one wykonane z tego samego materiału oraz koloru.

Jednak moda coraz bardziej nas zaskakuje, dlatego kolor poduszek nie musi by taki sam jak narzuty, będzie nawet lepiej jak będzie on w innym kolorze. Zasada jest taka: im więcej kolorowych poduszek, tym lepiej. Kierując się tą zasadą dobierajmy poduszki, które kolorami ze sobą współgrają. Przed zakupem narzuty zastanówmy się dobrze nad jej wyborem. Pamiętajmy o dograniu jej kolorystycznie z innymi elementami pokoju oraz o tym by nie wprowadzać zbyt dużej ilości wzorów. Może to wywołać efekt zaśmiecenia wnętrza, oraz optycznego zmniejszenia się pokoju.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x