Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Ogrzewanie podłogowe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Podczas gdy zima za oknem szaleje na całego, ciepło w mieszkaniu jest bardzo ważne. Staramy się robić wszystko by nie mogło uciekać z naszego domu, uszczelniając okna i drzwi a także ocieplając ściany. Dobrze jest się jednak zastanowić nad odpowiednim sposobem ogrzewania, gdyż to ono jest głównym źródłem pożądanego zimą ciepła. Dużym powodzeniem cieszy się ogrzewanie podłogowe. Co można o nim powiedzieć? Istnieją dwa rodzaje takiego ogrzewania – wodne oraz elektryczne. Jeżeli chodzi o ogrzewanie wodne, to na powierzchni podłogi umieszcza się specjalne przewody, przez które przepływa ciepła woda ogrzewając nasze mieszkanie. Ogrzewanie elektrycznie, działa na podobnej zasadzie, wyjątkiem są przewody grzejne a nie wypełnione wodą.

Jednak ogrzewanie podłogowe nie należy do najtańszych rozwiązań. A czy jest chociaż warte swojej ceny? To zależy od upodobań każdego z nas. W stopy jest faktycznie o wiele cieplej. Jednak, co można powiedzieć o temperaturze panującej nieco wyżej? Powietrze wyżej jest chłodniejsze. Jest to zatem ogromny plus oraz punkt przewagi nad zwykłymi grzejnikami ściennymi. Ciepło z organizmu, ucieka przede wszystkim przez nogi. Chłodniejsze powietrze wokół głowy pozwala zachować nam koncentrację i nie prowadzi do ospałości. Mając ciepłą podłogę, jest nam od razu cieplej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić i zmniejszyć temperaturę panującą w domu. Dzięki temu, zmniejszymy swoje rachunki za ogrzewanie.

Aby ogrzewanie podłogowe, nie było o wiele droższe od tradycyjnego, centralnego należy w odpowiedni sposób zaprojektować pompę do ciepła. Najlepiej aby różnica pomiędzy poborem ciepła a oddaniem go, nie była zbyt duża. Zmniejszy to koszty użytkowania. Ogrzewanie podłogowe to z całą pewnością wygoda oraz komfort użytkowania. Osoba decydująca się na ten typ ogrzania domu, musi starannie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Gdyż w parze z komfortem zazwyczaj idzie wysoka cena.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x