Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Okap

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Myśląc o umeblowaniu kuchni, powinniśmy wziąć pod uwagę zostawienie miejsca na okap, który powinien zostać umieszczony bezpośrednio przy płycie gazowej bądź elektrycznej, przeznaczonej do gotowania posiłków. Jednak przy wyborze już konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na szereg czynników takich jak na przykład wielkość czy kształt – powinien być dopasowany do pomieszczenia. Okap będzie spełniał bardzo ważną funkcję w pracy w kuchni, musi zatem być sprawny, oraz wykazywać się wysoką wydajnością. Powietrze w kuchni, powinno być na bieżąco wymieniane. Przyjmuje się, że na jedną godzinę pracy okap powinien przefiltrować od pięciu do siedmiu objętości powietrza znajdującego się w kuchni. Nie uda się to jeśli okap będzie miał małą wydajność czyli 200m3/h i mniej.

Wybierając okap, powinniśmy oglądać te modele, które mają największą wydajność, bardzo dobrym wynikiem wydajności jest 800 m3/h. A co można powiedzieć o wielkości okapów? Mały okap nie zawsze się sprawdzi, musi pracować o wiele dłużej aby przefiltrować tą samą ilość powietrza. Okap z szeroką kratką pochłania większą ilość powietrza naraz, szybciej zatem pozbędziemy się niechcianych zapachów. Nowe okapy mają wbudowane wiele funkcji i są wyposażone w gadżety, które umilą nam pracę w kuchni. Właśnie do takich dodatków możemy zaliczyć wbudowane oświetlenie. Z tej funkcji będziemy zadowoleni tym bardziej, gdy płytę grzewczą mamy zamontowaną daleko od okna zapewniającego naturalne światło.

A skąd będziemy wiedzieć kiedy wyczyścić filtr okapu z zebranego osadu? Nowoczesne okapy mają kontrolkę, która informuje nas o znacznym zabrudzeniu filtrów. Powinniśmy wtedy niezwłocznie oczyścić filtr i kratkę z zebranego kurzu i tłuszczu. Jeżeli jednak nie mamy kontrolki informującej nas o wymianie filtrów, powinniśmy ustalić sobie średni czas pracy okapu po którym należy wyczyścić filtry, może to być na przykład 20 godzin. Filtr możemy czyścić ręcznie bądź w zmywarce, jeśli nie ma do tego przeciwwskazań. Każda pani domu będzie zadowolona z pracy w kuchni jaką wykona za nią okap.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x