Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Okno – w jaki sposób zyskać więcej prywatności?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Obecnie niezwykle popularne jest nie tylko posiadanie dużych, ale również niezwykle okazałych okien, które pokazywałby by wnętrze naszego domu. Oczywiście w niektórych przypadkach jest to niezwykle efektowne, jednak tak naprawdę niezbyt praktyczne, ponieważ zazwyczaj w ciągu dnia nie stwarza to żadnych problemów, jednak wieczorem może okazać się, że blisko mieszkający sąsiedzi bądź przechodnie z ulicy dokładnie widzą, co dzieje się w naszym domu.

Oczywiście, jeśli mieszam w zacisznej okolicy nie stanowi to dużego problemu, jednak w przypadku na przykład dość gęsto zabudowanego osiedla może nie być to komfortowe. Z tego właśnie powodu wraz z dużymi okłam w modę weszły również różnego rodzaju zasłony.

Pierwszy i dość tradycyjny rodzaj to zwykłe grube zasłony, które możemy wieczorem zasłonić bez obaw, że będą prześwitywać jak na przykład delikatne firanki. Ta opcja niestety nie jest obecnie zbyt popularna, ponieważ tego rodzaju zasłony nie pasują do wszystkich wnętrz a jak wiadomo również to jest ważne.

Kolejna opcja to roleta, która może być przytwierdzana na kilka sposobów. Pierwszy z nich to przyklejenie do ramy okna, jednak jest on dość nietrwały oraz niewygodny, dlatego dużo lepszym, jednak również droższym rozwiązaniem będzie roleta przykręcana do ściany nad oknem. Obecnie w takim przypadku można zrezygnować nawet z firanki, ponieważ w sklepach można znaleźć bardzo wiele rolet ozdobnych, które na przykład przedstawiają widoki bądź inne obrazy. Mogą być, zatem nie tylko bardzo pomocne w celu utrzymania odrobiny prywatności, ale również niezwykle efektowne.

Następny, chodź niektórym bardzo źle kojarzący się produkt to żaluzja. Zazwyczaj ludzie kojarzą je z gorącymi biurami, jednak obecnie wiele sklepów meblowych ma swojej ofercie niezwykle efektowne żaluzje stworzone z bardzo szerokiej gamy materiałów. Możemy wybierać również samodzielnie wzory oraz kolory. Z tego właśnie powodu nie powinniśmy bać się tych starych, jednak unowocześnionych rozwiązań, które wbrew pozorom są niezwykle skuteczne. Innym rodzajem są również żaluzje oraz rolety antywłamaniowe, jednak jak sama nazwa wskazuje pełnią one rów wniż funkcje ochronną oraz w przeciwieństwie do tych tradycyjnych montowane są na zewnątrz budynku.

Jeśli chodzi o warstwy zewnętrze bardzo popularne są również okiennice. Oczywiście istnieje ich bardzo duży wybór, ponieważ zazwyczaj są one kojarzone tak jak wcześniej wspomniałam z elewacją oraz zewnętrzna częścią, jednak bardzo często w przypadku dość obszernych pomieszczeń można spotkać także okiennice wewnętrzne, które są nie tylko dużo lżejsze, ale również spełniają rolę estetyczną. Oczywiście tradycyjne przeznaczenie tej części okna to nie tylko wygląd oraz ochrona sprytności, ale również bezpieczeństwo.

Oczywiście tego typu elementy nie pasują do wszystkich domów, ponieważ kojarzone są zazwyczaj z wsią oraz tradycyjnym budownictwem, jednak nie da się ukryć, że tworzone są również przez wiele nowoczesnych firm, które to nie tylko je upowszechniają, ale również dostosowują do panujących standardów.

Ostatnia, jednak dość kosztowna opcja to tak zwane lustra weneckie, które pozwalają nam z wewnętrznej części obserwować całe otoczenie bez obawy przed tym, że zostaniemy przez kogoś dostrzeżeni z zewnątrz. Dają one nam bardzo dużą swobodę oraz upragniona prywatność, jednak niestety są naprawdę niezwykle drogie, dlatego nie wszystkich na nie stać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x