Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Optymalne warunki higieniczne w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym niezwykle dużą rolę gra czystość. Zapewnienie optymalnych warunków higienicznych w kuchni jest łatwiejsze, gdy odpowiednio dobierze się materiały wykończeniowe oraz wyposażenie. W kuchni panują sprzyjające warunki do rozwijania się bakterii, grzybów, pleśni czy drobnoustrojów. Wynika to przede wszystkim z podwyższonej wilgotności powietrza. W miejscach z dostępem do wody najlepszym rozwiązaniem jest położenie płytek ceramicznych. Atutem tego materiału wykończeniowego jest jego trwałość.

Dodatkowo są one dostępne w bardzo szerokim asortymencie wzorów oraz kolorów. W ten sposób można zarówno dopasować je do stylistyki wnętrza, zapewnić estetyczne wnętrze, jak też ułatwić zachowanie czystości w kuchni. Płytki ceramiczne można położyć zarówno na ścianach, jak i podłodze kuchni. Płytki o dużej ścieralności oraz wchłanialności mogą być czyszczone przy wykorzystaniu dowolnych środków chemicznych. Dodatkowo płytki mogą mieć powłokę antypoślizgową co zwiększa bezpieczeństwo poruszania się po kuchni. W miejscach o mniejszej dostępności wody można w kuchni zastosować płytki lateksowe, które są zmywalne, co ułatwia usunięcie zanieczyszczeń.

Ochrona przed bakteriami

W kuchni warto również pomyśleć o zwiększeniu poziomu higieny. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie takich elementów, które ograniczają kontakt z bakteriami. W miejscach najbardziej narażonych na powstawanie bakterii można zastosować innowacyjne rozwiązania, które zmniejszają kontakt z bakteriami. Obecnie na rynku można znaleźć między innymi baterie łazienkowe, które pozwalają na korzystanie z nich bez konieczności używania uchwytów. Baterie takie działają na fotokomórkę, co nie wymusza dotykania baterii po umyciu rąk. W ten sposób znacznie ogranicza się ryzyko przeniesienia bakterii na ręce.

Meble ze specjalnymi powłokami

W kuchni dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie takich mebli, które stworzone są z płyt MDF. Na meblach oraz ich elementach konstrukcyjnych mogą rozwijać się grzyby oraz pleśń. Atutem płyty MDF jest brak podatności na odkształcenia, które powstają w wyniku działania wody. Dodatkowo jest to materiał odporny na działanie grzybów oraz pleśni. W kuchni warto pomyśleć o podwieszanych meblach. Szafki i półki podwieszone nie mają bezpośredniego kontaktu z mokrą podłogą. Gromadzenie się wody pod meblami może prowadzić do procesów gnilnych, które sprzyjają rozwijaniu się grzybów oraz drobnoustrojów. Zastosowanie podwieszanych mebli pozwala na zapewnienie większej ilości wolnej przestrzeni na podłodze. W ten sposób dużo łatwiej jest zachować podłogę w czystości.

Nowoczesne urządzenia do kuchni

Warto jest wybierać innowacyjne wyposażenie do kuchni, które pozwala na łatwiejsze zachowanie czystości. Do takich urządzeń można zaliczyć baterie kuchenne, które posiadają specjalne węże pozwalające na sprzątanie trudno dostępnych miejsce. W ten sposób można wyczyścić nawet najbardziej zanieczyszczone elementy. Dobrym rozwiązaniem jest również nie stosowanie nadmiernej ilości mebli urządzeń wbudowanych w meble. Takie meble znacznie trudniej się czyści a do wielu elementów urządzeń można nie mieć dostępu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x