Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Optymalny wybór płytek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nie od dziś wiadomo, że płytki są jednymi z najczęstszych wyborów jeżeli chodzi o wykończenia łazienek. Jest to typowy sposób na urządzenie dostojnej i czystej przestrzeni, jaka zresztą powinna panować w łazience. Podłoga nie jest jedynym typowym miejscem, gdzie możemy umieścić płytki. Wiele osób umieszcza je także nad zlewem, nad wanną, ale także i w powierzchniach kuchni – zastosowanie jest naprawdę uniwersalne. Nie wątpliwą zaletą płyt glazurowanych lub wypalanych ceramicznie jest ich dobra odporność na wodę oraz bezproblemowa kontrola nad czystością danych kafelków – chyba nie nie miałby z tym problemów? Kolejnym z atutów wydaje się być ich mnoga różnorodność, począwszy od wielkości, a na wzorach i kolorach skończywszy.

 

 

 

Z tak szerokiego wyboru, warto zastanowić się, które z nich będą idealnie pasować do naszego pomieszczenia – szczególnie pod względem wielkości – wpasowując się w całą aranżację. Za przykład niech posłuży duża łazienka, przy której małe płytki będą sprawiały wrażenie zagubionych, a w przypadku małych pomieszczeń i użyciu dużych płyt ceramicznych występuje zjawisko optycznego zmniejszenia pomieszczenia. Dlatego zawsze warto mieć pewność co do wyboru optymalnej wielkości płytek, gdyż późniejsze efekty mogą mieć negatywny wpływ na całą aranżację. Zdecydowana większość obecny łazienek pokryta jest zwykłymi płytkami nad wanna czy umywalką zabezpieczając tym samym rozpryskującą się wodę. Ochrona przed wilgocią sugeruje także wyłożenie tego rodzaju płytek np. w kabinie prysznicowej.

 

 

 

Wybór płytek zależy od nas, jednak najczęściej wybierane są płytki proste, bez wyrazu – takie płytki doskonale wzmacniają i potęgują lepsze wrażenie całego wystroju w danym pomieszczeniu. Istnieje także możliwość zrobienia tzw. efektu cieniowania. Niektóre płytki są względnie jaśniejsze od innych, dzięki temu możemy zastosować efekt od najciemniejszych na dole, po najjaśniejszych do sufitu – swoją drogą jest to coraz bardziej popularny zabieg. Jeżeli chodzi nam o kwestię mody, to najlepszym rozwiązaniem wydają się płytki matowe.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x