Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oświetlenie glamour – gustowna aranżacja każdego wnętrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Oświetlenie glamour - gustowna aranżacja każdego wnętrza
Wnętrza z oświetleniem w stylu glamour budzą nieco kontrowersji. Wszędzie błysk, blask, bogactwo, a wręcz przepych! Czy to może być w ogóle gustowne? Okazuje się, że tak. Glamour oświetlenie sprzyja tworzeniu gustownych aranżacji. Kryształowe żyrandole czy srebrne kinkiety zadają szyku. Jest oryginalnie, czasami niemalże wisi się na włosku, by z wystroju efektownego przejść na stronę tego kojarzonego z kiczem. Sprawdźmy zatem, jak poradzić sobie z tak trudnym wnętrzem.

Oświetlenie glamour – gustowna aranżacja każdego wnętrza

Kryształowe lampy na prowadzeniu

Glamour kojarzy się z blaskiem i błyskiem, a tego za każdym razem dodają kryształowe lampy. Na suficie może zawisnąć bogato zdobiony żyrandol. Pośród takich aranżacji mile widziane jest srebro. Może to być również złoto, miedź, czyli kierunek w stronę art deco. Połączenie metalu i kryształów sprawdza się wprost doskonale. W świetle dziennym tego typu żyrandol mieni się różnymi barwami, na ścianach i elementach wyposażenia tworząc swoistą grę. Nocą zaś, pod osłoną grubych, aksamitnych zasłon, wnętrze staje się nie tylko luksusowe, ale przede wszystkim eleganckie. Nie ma mowy o przepychu i kiczu, jest styl, którego zazdroszczą wszyscy goście.

Znalezienie kryształowego żyrandola nie stanowi problemu. To obecny trend, który szybko raczej nie wyjdzie z mody. Jednak jak dobrać pozostałe lampy do żyrandola, który zdaje się przyciągać całą uwagę niczym pierwszoplanowy aktor? Potrzeba zachowania równowagi i elementu równoważnego. Im bardziej zdobione, błyszczące i luksusowe żyrandole, tym bardziej stonowane muszą być pozostałe typy lamp. Świetnie sprawdzają się klasyczne kinkiety czy lampy stołowe, z mlecznymi kloszami lub materiałowymi abażurami. Błysk już jest, dlatego pozostałe lampy powinny emanować spokojem.

Designerskie, niewielkich rozmiarów

Glamour może z powodzeniem gościć pośród „małego” oświetlenia. Lampy stołowe i nawet lampki biurkowe, a do tego obowiązkowo kinkiety. Te typy lamp są mniejsze rozmiarami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełniały się z kryształowym żyrandolem. Jeśli zaś rezygnujemy z lamp wiszących wszelkiego rodzaju, na rzecz budowania atmosfery w niższych partiach pomieszczenia, na dużo błyskotek można sobie pozwolić pośród tych niewielkich lamp.

Lampa stołowa na srebrnej nóżce. Nie ta prosta, lecz o finezyjnej podstawie. Górę uzupełnia zwyczajny abażur, w głębokiej czerni lub granacie. Takie połączenia są idealne dla stylistyki glamour, a ze zwyczajnych przemieniają się w wyjątkowe. Można z powodzeniem udać się na poszukiwania designerskich konstrukcji.

Lampa stołowa pozwala stworzyć przytulny i ciepły klimat wnętrza, dlatego warto o niej pomyśleć, niezależnie od tego, czy został już wybrany żyrandol, czy nie. Kolejnym uzupełnieniem stają się kinkiety. Jeśli są wybrane z komplecie z innymi lampami, glamour nie zdominuje wnętrza, ale i nie zginie w nim. Ci, którzy wolą więcej kontrastu, mogą sobie pozwolić na inną stylistykę lamp stołowych i kinkietów, pamiętając jednak, by łączył je chociaż jeden element.

Glamour w różnych wnętrzach

Niekiedy podobają nam się zupełnie inne lampy. Wciąż pełne blasku i przepychu, który zakrawa na gustowny glamour, ale jednak tak bardzo odmienne, że nie sposób zestawić ich razem. Co robić, gdy nie chcemy rezygnować ani z jednej, ani z drugiej? Nic nie stoi na przeszkodzie, by dać im nowe życie w oddzielnych pomieszczeniach.

Aranżacje z oświetleniem glamour to przecież tyle pomysłów na wystrój, ile jest głów. Najbardziej kreatywne stylizacje mogą znaleźć swoje miejsce w salonach, sypialniach, łazienkach, kuchniach, a nawet w domowych biurach. Dzięki temu, każdy z domowników zyskuje szansę, by trzymać się tego luksusowego wydania, ale stawiając na własne gusta.

Na koniec pamiętajmy jedynie o tym, by zachować równowagę. Oświetlenie glamour jest mocne, wyraziste, charakterystyczne. Ono dekoruje na równi spełniając funkcje ozdobne z praktycznymi. Nietrudno przekroczyć cienką granicę między tym, co gustowne i eleganckie, a niestety przerysowane.

Więcej informacji o oświetleniu do wnętrz w stylu glamour, można znaleźć pod adresem https://lampy.it

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x