Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oświetlenie między pokojami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zamontowanie oświetlenia między pomieszczeniami nie jest zbyt oczywistą sprawą. Choć w gruncie rzeczy wiem jak je oświetlać – najczęściej stosuje się lampy naścienne lub sufitowe ze względu na otrzymanie większej przestrzeni między pokojami – to nie do końca zdajemy sobie sprawę z faktu, iż odpowiednie wykorzystanie np. natężenia światła ma istotny wpływ na wygląd całej aranżacji, jak i użyteczność danego oświetlenia. Przykładem może być klosz kierujący światło ku górze – gdzie zazwyczaj kolor sufitu jest biały. W ten sposób uzyskamy światło o podwojonej sile natężenia. Niewątpliwie dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku zamontowanie kloszy dekoracyjnych, dzięki czemu uzyskamy piękny efekt podłużnego sufitu – tym samym wzbudzimy nie małe zainteresowanie u naszych gości.

 

 

 

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, iż podczas przyjmowania gości pierwsze na co zwrócą uwagę to przedsionek lub inaczej przedpokój. Jest to miejsce, które już na samym początku wzbudzi u naszych zaproszony pozytywne lub negatywne odczucia, które przełożą się na dalszą eksplorację naszych komnat. Powinniśmy więc położyć dość duży nacisk na to by przedsionek wydawał się ciepły i zachęcający, a wspomniany efekt uzyskamy dzięki zastosowaniu dobrego oświetlania – tylko uwaga żeby nie było zbyt jasne. Pamiętajmy, że oświetlenie znajdujące się między pokojami jest niezwykle istotne, gdyż na ograniczone pole korytarzy rzadko pada światło dzienne.

 

 

W większych domach dość częstym zastosowaniem wydaje się być oprawa kasetonowa, nie jako przypominająca świetliki. Po włączeniu dają dość daleko rozproszone światło dając tym samym wrażenie znajdującego się wyżej okna. Po zainstalowaniu ściemniacza świetlnego oświetlenie można dostosować w ciągu dnia do aktualnie panujących warunków – w ten sposób uzyskamy natężenie zbliżone do światła wpadającego przez okna w drugim pokoju. Dobrym rozwiązaniem są także światła wbudowane, chociaż najczęściej stosuje się je w przypadku oświetlenia korytarzy w nieco starszych domach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x