Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oświetlenie w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W pomieszczeniach użytkowych takich jak kuchnia niezwykle ważnym elementem jest oświetlenie. Znacznie ważniejsza jest w kuchnia użyteczna, niż estetyczna rola światła. Z tego względu należy bardzo skrupulatnie tworzyć projekt aranżacji kuchni. Przy aranżacji kuchni warto brać pod uwagę, że oświetlenie kuchenne dzieli się na trzy podstawowe grupy. Po pierwsze mamy do czynienia z oświetleniem centralnych, czyli kinkietami lub żyrandolami. Po drugie w kuchnia można korzystać z oświetlenia blatów roboczych. Trzecią grupą jest oświetlenie, które ma jedynie pełnić role dekoracyjną. Tego typu oświetlenie jest, szczególnie istotne dla osób, które przygotowują wystrój wnętrza kuchni, które jest połączone z salonem.

Górne światło w kuchni

Oświetlenie centralne znajdujące się na suficie kuchni ma na celu odpowiednio oświetlić całą powierzchnię pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie źródła światła w centralnym punkcie kuchni. Nie jest t o zawsze możliwe, zwłaszcza w przypadku mało szerokich pomieszczeń kuchennych, ale o podłużnym kształcie. W takim pomieszczeniu warto pomyśleć o co najmniej dwóch źródłach światła centralnego. W dużym pomieszczeniu dobrze sprawdzić może się oświetlenie wiszące w postaci lampy. Innym, choć rzadziej spotykanym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na plafon. Umieszczając centralny punkt światła warto brać pod uwagę, że pod nim powinien znaleźć się stół. Gdy w kuchni ma znajdować się również część przeznaczona na jadalnię należy w tej części umieścić źródło światłą, które będzie oświetlało stół, na którym spożywane są posiłki.

Dodatkowe oświetlenie w kuchni

Zastosowanie w kuchni stołu podłużnego może wymagać oświetlenia go dodatkowym źródłem światła. W tym celu można wykorzystać wiszące lampy. Dobrym pomysłem może być umieszczenie lamp po dwóch stronach podłużnego stołu. Podobne rozwiązanie powinno być stosowane przy korzystaniu ze stołów rozkładanych. W kuchni coraz częściej można spotkać oświetlenie w podłodze. Pozwala ono doświetlić kuchnię, zwłaszcza gdy nie możemy w niej korzystać z dziennego światła. Oświetlenie punktowe w kuchni może być oparte również na lampach halogenowych, które mogą być umieszczone na całym suficie. W ten sposób możliwe jest doświetlenie ważnych punktów w kuchni takich jak zlewozmywak, czy blat, na którym przygotowywane są posiłki. Przy tworzeniu punktowych elementów światła należy brać pod uwagę wielkość pomieszczenia, aby rozmieszczenie dodatkowych lamp nie było ani zbyt gęste ani za mało gęste. Jeśli w kuchni znajdą się miejsca słabo oświetlone utrudni to sprzątanie kuchni.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x