Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oświetlenie w kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń, nie tylko w nowoczesnym domu. Jest to miejsce, które skupia całą rodzinę, nawet jeśli nie przy przygotowywaniu posiłków, to przy ich wspólnym spożywaniu. Ze względu na czynności wykonywane w kuchni, jak i na czas jaki w niej poświęcamy, powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie w kuchni. W nowoczesnych mieszkaniach, oświetlenie jest także elementem designu danego wnętrza. Zaraz obok funkcjonalności dobrego oświetlenia idzie odpowiedni nastrój. Jak możemy zadbać o odpowiednią ilość światła, w ciemnej kuchni, która ma ograniczony dostęp do tego naturalnego? I jak możemy doświetlić kuchnię w okresach jesienno-zimowych?

Już podczas aranżacji swojej kuchni, powinniśmy zadbać o odpowiednie umiejscowienie światła sztucznego. Przede wszystkim dodatkowe punkty świetlne powinny się znajdować nad blatem, na którym przygotowuje się posiłki, nad płytą do gotowania (indykcyjną bądź gazową) oraz nad stołem, gdzie spożywane są już posiłki. Okazuje się jednak, że jeden włącznik światła nie wystarczy. Nie potrzebujemy, świecić światła nad stołem kiedy jeszcze nie jest przygotowana kolacja. Ani podświetlać płyty gazowej, podczas spożywania posiłków przy stole. Należy zatem pamiętać o osobnych włącznikach światła. Podczas kolacji, oprócz ostrego światła przyda się coś wyraźnie nastrojowego. Można postawić wysoką lampę stojącą na podłodze, aby z boku dawała delikatne światło, a można kupić lampę nad stół, której jasność światła się reguluje.

Tak naprawdę, wieczorami to światło dodaje nastroju oraz uroku naszemu wnętrzu a nie dekoracje. Nie powinno się zatem bagatelizować jego wyboru. Kolor światła także ma duże znaczenie. Najlepiej wybierać żarówki, które dają ciepłe żółte światło. Jeśli nie masz zainstalowanych ściemniaczy w swojej lampie sufitowej, zainwestuj w lampkę, dodatkowego światła dadzą także klimatyczne świece.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x