Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oświetlenie w przedpokoju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przedpokój to miejsce, które może być wizytową całego domu. Z drugiej strony bardzo często hol to miejsce, które jest mało przestronne oraz nie ma dostępu do świtała dziennego. Z tego względu niezwykle istotne jest stworzenie właściwego oświetlenia przedpokoju. Tworząc oświetlenie w przedpokoju należy przede wszystkim zwracać uwagę na wielkość pomieszczenia. W małym pomieszczeniu warto jest unikać lamp zajmujących dużą przestrzeń. Warto, także unikać takich elementów oświetlenia, które są masywne, gdyż są one w stanie przytłoczyć przestrzeń.

Aranżacja przedpokoju

Wystrój wnętrza przedpokoju jest o tyle ważny, że goście widzą je jako pierwsze. Przy tworzeniu światła nie trzeba decydować się na zbyt jasne światło. W przedpokoju nie spełnia się wiele czasu ani nie wykonuje ważnych czynności, które wymagają bardzo dobrego oświetlenia. Przy tworzeniu oświetlenia można skupić się na funkcji dekoracyjnej światła. Doskonale sprawdzić mogą się plafony, jako centralne źródło światła.

Dodatkowe oświetlenie

W przedpokoju nie powinno się zapominać o dodatkowych elementach oświetleniowych. Warto jest doświetlić lustro, które ułatwia korzystanie z niego. Dobrym rozwiązaniem może być oświetlenie lustra dwoma kinkietami po obu stronach. Innym pomysłem może być listwa wokół lustra. Kinkiety mogą mieć charakter ozdobny, które jest w stanie podkreślić stylistykę przedpokoju.

Przedpokój jako pomieszczenie przechodnie

Przedpokój może być również pomieszczeniem przechodnim. W takim przypadku z przedpokoju korzysta się znacznie częściej. Przy takim przedpokoju konieczne jest zastosowanie nieco lepszego oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w takim pomieszczeniu kilku włączników światła. Przy długim przedpokoju konieczne bywa zastosowanie większej liczby lamp. W takich przedpokojach doskonale może sprawdzić się oświetlenie halogenowe.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x