Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oszczędne AGD

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wymiana sprzętu AGD w całym domu, jest bardzo kosztowna. Jednak podejmujemy takie decyzje ze względu na częste awarie dotychczasowego sprzętu, jego staroświecki wygląd oraz brak dodatkowych funkcji. Jednak przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na to ile dany sprzęt pobiera prądu. Nie daj się nabrać na świecący designerski wygląd. Im więcej takich świecidełek oraz opcji, które tak naprawdę nie są nam do szczęścia potrzebne, tym więcej prądu potrzebuje urządzenie do poprawnego funkcjonowania. Jeśli mamy kilka, a może nawet kilkanaście takich urządzeń, możemy wystraszyć się rozliczeniem za energię elektryczną. Jeśli więc decydujesz się, wymienić swój sprzęt na nowy, kieruj się przede wszystkim jego zużyciem mocy.

Okazuje się, że wiele dostępnych na rynku urządzeń AGD, ma funkcję oszczędzania, czy to wody czy energii. Niestety są też za to trochę droższe, jednak w końcowym rozliczeniu, warto dopłacić trochę przy kupnie urządzenia i oszczędzać lata jego użytkowania na wspomnianej wcześniej energii. Oszczędzanie to nie tylko sprzęty „A++”. Zwracaj uwagę na korzystanie z tego co już masz w domu. Nie pozostawiaj włączonej ładowarki ani tym podobnych urządzeń w gniazdku gdyż ono także podczas stanu tak zwanego spoczynku, pobiera energię. Jest to oczywiście dużo mniejsze zużycie w porównaniu do czynnego urządzenia, ale jeśli obliczyć to na cały rok, uzbiera się już pewna kwota. Podczas zakupów, strzeż się sprzętów oznaczonych literką „G”. Symbol ten wskazuje na największe z możliwego użycia energii.

Urządzenia na których możesz zaoszczędzić trochę prądu to z całą pewnością pralka, lodówka, zmywarka, zamrażarka oraz piekarniki elektryczne. Nie podejmuj pochopnych wyborów, porównaj natomiast zużycie energii urządzeń które cię interesują. Na prądzie możesz także zaoszczędzić, wymieniając żarówki na te, które potrzebują mniej energii do takiego samego oświetlenia pomieszczenia jak te, które masz aktualnie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x