Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Oszczędne sposoby oświetlenia domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Oświetlenie w mieszkaniu ma niebagatelne znaczenie. Warto zastanowić się dobrze nad jego znaczeniem gdyż ma ono wpływ nie tylko na zmniejszenie rachunków za prąd ale także na nadanie mieszkaniu odpowiedniego stylu. Niskie rachunki za prąd to nie tylko żarówki energooszczędne. Takie żarówki, wykorzystywane w pomieszczeniach takich jak przedpokój czy łazienka, potrafią nawet zwiększyć dotychczasowy rachunek. Pojawia się zatem pytanie co należy zrobić by nasze rachunki za prąd były niższe? Oraz w jaki sposób dopasować światło do pomieszczenia. Jeśli mamy wydzielony pokój w domu, w którym pracujemy, to w takim miejscu światło powinno mieć jasną barwę. W takim oświetleniu pracuje się o wiele lżej, a człowiek nie staje się senny.

2

Sypialnia, jest całkiem odmiennym pomieszczeniem. Tutaj już samo światło powinno mieć na nas relaksujący wpływ. Nie powinno być ono zbyt chłodne – czyli białe odcienie, ani zbyt jasne. W sypialni spokojnie możemy wykorzystać żarówki o mniejszym użyciu mocy. W razie potrzeby możemy zapalić lampkę, która będzie miała mocniejszą żarówkę. Łazienka jest bardzo ważnym miejscem dla każdego domownika. Światło w tym pomieszczeniu powinno być jasne. Lampki powinny znajdować się w okolicy lutra a głównym oświetleniem powinna być lampa sufitowa. Uwaga, do łazienki nie zaleca się używania żarówek energooszczędnych. Dlaczego? Do łazienki potrafimy wejść na chwilę i zaraz wyjść. I tak każdy z domowników, po kilka razy dziennie.

http://www.dreamstime.com/-image9384440

Należy zauważyć, że żarówki energooszczędne większość swojej mocy pochłaniają przez pierwsze sekundy po zapaleniu. Po za tym niektóre z ich rodzajów potrzebują czasu na to by się w pełni rozświetlić. Jeśli chodzi o pokój dzienny czy jadalnie, to w celu zaoszczędzenia prądu, powinniśmy unikać ciemnych abażurów oraz kloszy. Aby uzyskać pożądany efekt jasności, będziemy musieli uruchomić więcej źródeł światła.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x