Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Panele podłogowe do całego mieszkania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Od lat panele laminowane są jednym z bardzo chętnie kupowanych materiałów do wykończenia podłogi. Karierę zawdzięczają przede wszystkim bardzo łatwemu i szybkiemu montażowi. Łatwemu w porównaniu z parkietem, deskami, płytkami ceramicznymi. Czy można położyć panele laminowane w całym mieszkaniu?

Panele podłogowe w salonie, sypialni czy pokoju dziecka to nic nowego. To podłoga, którą wprawiona ekipa, a nawet „złota rączka”, ułoży w jeden dzień w całym mieszkaniu. Co ważne, po takiej podłodze można chodzić od razu po ułożeniu. Nie wymaga lakierowania, malowania. A na co dzień wystarczy je wycierać wilgotna ścierką lub mopem. To zachęca do kupowania paneli laminowanych. Aczkolwiek mają również wady – często są zbyt akustyczne (szczególnie, gdy ktoś chodzi w butach na obcasach). Niestety ich poważną wadą jest fakt, że uszkodzone nie nadają się do naprawy. Dużej rysy nie da się wyszlifować, jak można to zrobić w drewnie. Nie można też naprawić panela zalanego wodą, który w konsekwencji tego spuchł. Takie panele wymagają wymiany.
Właśnie owa wada, czyli podatność paneli na wilgoć, zmotywowała producentów do udoskonalenia tego produktu. Dzięki temu dziś można kupić wodoszczelne panele podłogowe do łazienki i kuchni. Są odporne na wilgoć, wodoszczelne. Dzięki specjalnej, zapobiegającej pęcznieniu płycie nośnej, taka podłoga zda egzamin w miejscach narażonych na kontakt z wilgocią: kuchni, łazience czy przedpokoju.

Panele wodoszczelne
wp7
Mają tak uszczelnione połączenia, że nie straszna im w łazience woda kapiąca w ręcznika czy kapiąca woda w garnka w kuchni. Wilgotność powietrza też im nie szkodzi. Zastępują więc z powodzeniem najpopularniejsze dotąd kafle ceramiczne na podłodze w kuchni i w łazience, zaś w pokoju drewno.
Trudne miejsca do łączenia, czyli styk różnych podłóg pomiędzy salonem i kuchnią (co szczególnie widoczne jest w kuchniach otwartych), dzięki panelom wodoszczelnym nie jest już kłopotem. Po prostu podłoga wszędzie może być taka sama.
Pytanieomieszkanie.pl opisuje te problemy dokładnie. Panele wodoszczelne do kuchni i łazienki mogą imitować różne gatunki drewna, kamienia, mogą mieć jasne i ciemne odcienie. Wybór staje się coraz większy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x