Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nie ulega wątpliwości, że aranżacja wnętrza to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Jednak tuż przy niej idzie w parze odpowiednia konserwacja mebli a także sprzętów, z których będziemy regularnie korzystać. To w jaki sposób będziemy o nie dbać wpłynie na długość czasu w jakim będziemy mogli cieszyć się z wyposażenia naszego domu. Jednak każdy mebel oraz sprzęt wymaga podjęcia innych działań konserwujących.

2

Meble tapicerowane goszczą w naszych domach od wielu, wielu lat. Gdy tylko przestają wyglądać reprezentatywnie, wymieniamy je na nowe. Istnieje jednak kilka rad, których zastosowanie pomoże nam maksymalnie wydłużyć czas użytkowanie takich mebli. Pielęgnacja tego typu mebli nie jest niczym trudnym. Przede wszystkim zapobiegaj, czyli chroń meble przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ostre promienie słoneczne mogą wpływać bardzo niekorzystnie na kolor naszych mebli, wybarwiając je w niektórych miejscach. W efekcie końcowym, na materiale mogą powstać nieusuwalne plamy. Podobny skutek może wywołać piec bądź kaloryfer. Jednak te źródła ciepła są o tyle bardziej niebezpieczne, że mogą dodatkowo powodować trwałe zabrudzenia powierzchni. Meble tapicerowane dobrze jest często odkurzać, specjalnie do tego przeznaczoną końcówką do odkurzacza z włoskami. Powierzchnię takich mebli możemy także konserwować oraz czyścić przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych preparatów.

3

Nie wszystkie jednak nadają się do każdego rodzaju materiału. Jeśli ten, z którego wykonana jest nasza kanapa czy fotel nie jest wymieniony a opakowaniu, spryskaj produktem niewidoczne miejsce. Jeśli nie wyrządzi żadnych szkód, spokojnie możesz wyczyścić nim całą powierzchnię mebli. Jednak na ogół poleca się przetarcie ich wilgotną szmatką bądź delikatną gąbką. Samo czyszczenie, powinno przebiegać w sposób delikatny dla tkaniny. Jeśli dojdziemy do wniosku, że mebel jest po czyszczeniu zbyt wilgotny, możemy osuszyć go ręcznikiem papierowym.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x