Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pielęgnacja skórzanych mebli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Stylowe wnętrze, to przede wszystkim stylowe meble. Ale co kryje się pod sformułowaniem stylowe meble? Oczywiście skóra. Meble wykonane ze skóry naturalnej nadają wnętrzu pożądanej elegancji i szyku. Potrafią dopasować się do każdego pomieszczenia, nadając mu klasy. Meble tego typu to niestety też codzienne obowiązki w związku z utrzymaniem ich w należytym stanie. Nie powinno się dopuszczać do wysuszenia mebli skórzanych. Jeżeli w pomieszczeniu gdzie stoi na przykład kanapa ze skóry, mamy grzejniki, albo bezpośredni na nią padają promienie słoneczne, to tym bardziej powinniśmy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry kanapy.

3

Brak takiego nawilżenia, bądź zadbanie o nawilżenie nieodpowiednimi preparatami może prowadzić do przykrych konsekwencji. Jakich? Wysuszona skóra zacznie tracić głębię swojego koloru, ponadto zacznie się zwyczajnie łuszczyć. W najgorszym wypadku, skóra na kanapie będzie pękać i powoli się kruszyć. Latem możemy zasłaniać kanapę przed bezpośrednim kontaktem ze słońcem. Ale zimą odpowiednia wilgotność też jest bardzo ważna. Walczymy bowiem z suchym powietrzem, które utrzymuje się w całym pomieszczeniu. Zimą powinniśmy tym bardziej zapewnić kanapie nawilżenie, w postaci różnego rodzaju preparatów. Odpowiednim środkiem jest na przykład krem stearynowy. Raz na kilka miesięcy poddaj swoje meble gruntownej konserwacji. Codzienna pielęgnacja, będzie natomiast polegała na ścieraniu kurzu z kanapy lekko zwilżoną ściereczką.

2

Jeśli na naszej kanapie powstaną jakieś widoczne zabrudzenia, niezwłocznie należy je usunąć. Skóra naturalna jest bardzo chłonna, dlatego im dłużej będziemy czekać tym głębiej zabrudzenie wniknie w skórę. W brew powszechnym twierdzeniom, tłuszcz nie jest wielkim wrogiem dla skórzanych kanap. Tłusta plama z czasem zniknie sama. Jeśli jednak pojawią się zabrudzenia z którymi nie będziemy potrafili sobie poradzić domowymi sposobami, warto zakupić odpowiednie preparaty do czyszczenia skór.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x