Stylowe wnętrze, to przede wszystkim stylowe meble. Ale co kryje się pod sformułowaniem stylowe meble? Oczywiście skóra. Meble wykonane ze skóry naturalnej nadają wnętrzu pożądanej elegancji i szyku. Potrafią dopasować się do każdego pomieszczenia, nadając mu klasy. Meble tego typu to niestety też codzienne obowiązki w związku z utrzymaniem ich w należytym stanie. Nie powinno się dopuszczać do wysuszenia mebli skórzanych. Jeżeli w pomieszczeniu gdzie stoi na przykład kanapa ze skóry, mamy grzejniki, albo bezpośredni na nią padają promienie słoneczne, to tym bardziej powinniśmy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry kanapy.
Brak takiego nawilżenia, bądź zadbanie o nawilżenie nieodpowiednimi preparatami może prowadzić do przykrych konsekwencji. Jakich? Wysuszona skóra zacznie tracić głębię swojego koloru, ponadto zacznie się zwyczajnie łuszczyć. W najgorszym wypadku, skóra na kanapie będzie pękać i powoli się kruszyć. Latem możemy zasłaniać kanapę przed bezpośrednim kontaktem ze słońcem. Ale zimą odpowiednia wilgotność też jest bardzo ważna. Walczymy bowiem z suchym powietrzem, które utrzymuje się w całym pomieszczeniu. Zimą powinniśmy tym bardziej zapewnić kanapie nawilżenie, w postaci różnego rodzaju preparatów. Odpowiednim środkiem jest na przykład krem stearynowy. Raz na kilka miesięcy poddaj swoje meble gruntownej konserwacji. Codzienna pielęgnacja, będzie natomiast polegała na ścieraniu kurzu z kanapy lekko zwilżoną ściereczką.
Jeśli na naszej kanapie powstaną jakieś widoczne zabrudzenia, niezwłocznie należy je usunąć. Skóra naturalna jest bardzo chłonna, dlatego im dłużej będziemy czekać tym głębiej zabrudzenie wniknie w skórę. W brew powszechnym twierdzeniom, tłuszcz nie jest wielkim wrogiem dla skórzanych kanap. Tłusta plama z czasem zniknie sama. Jeśli jednak pojawią się zabrudzenia z którymi nie będziemy potrafili sobie poradzić domowymi sposobami, warto zakupić odpowiednie preparaty do czyszczenia skór.