Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Po czym poznać, że należy udrożnić rury?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Po czym poznać, że należy udrożnić rury?
Drożne rury to podstawa właściwie działającego systemu kanalizacyjnego. O zatkany odpływ wcale nie tak trudno. Po czym możemy poznać, że konieczne jest udrożnienie rur?

Po czym poznać, że należy udrożnić rury?

Zatkana instalacja kanalizacyjna to nic przyjemnego. Nieczystości nie chcą wtedy odpływać ze zlewu, brodzika czy wanny, mogą nieprzyjemnie pachnieć i w rezultacie utrudniać korzystanie z wody w kuchni i w łazience.

W takim przypadku konieczne jest udrażnianie rur – można zrobić to samemu, ale również można skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, na przykład takich jak stankan.pl.

Kiedy rura wymaga udrożnienia?

Najczęściej problemy z drożnością rur są wynikiem ich zatkania, na przykład resztkami jedzenia, włosami czy innymi odpadkami, które wraz z wodą dostają się do odpływu.

Warto jednak wskazać, że drożność rur może być mniejsza także wtedy, gdy zaczyna odkładać się w nich kamień – wtedy z roku na rok zmniejsza się przekrój rury, co utrudnia odpływanie z wody.

Najczęściej głównym objawem problemów z drożnością rur jest powolne spływanie wody albo też brak spływania wody. Oprócz tego może pojawić się także bulgotanie z rur i z odpływu może wydobywać się powietrze.

Jeśli zauważamy takie symptomy, nie warto zwlekać, ponieważ sytuacja będzie pogarszała się z dnia na dzień i może dorowadzić nawet do zalania mieszkania lub domu.

Jak skutecznie odetkać rury?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, udrażnianie rur można wykonać samodzielne. W tym celu przydarzą się popularne narzędzia takie jak gumowy przepychacz do odpływów.

Gdy jego działanie okaże się nieskuteczne, można skorzystać ze specjalnych środków chemicznych, które powodują, odetkanie rury – sprawdzają się w przypadku zatorów pochodzenia organicznego oraz korozji.

Jeśli nadal nie zauważamy różnicy, przyda się sprężyna – spirala, żmijka. Po wsunięciu jej w głąb rury można udrożnić kanalizację przez przebicie zatoru i jego przesunięcie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x