Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pochwała skromności w stylu rustykalnym.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Niektórzy porównują styl rustykalny ze współczesnym minimalizmem. Oczywiście nie można zaprzeczyć, że posiadają one naprawdę bardzo wiele wspólnego, jednak tak naprawdę główna różnią jest tutaj nawiązywanie do tradycji i natury, które w stylu minimalistycznym, będącym równocześnie bardzo nowoczesnym po prostu nie występuje. Co prawda również w stylu rustykalnym zazwyczaj ozdoby ograniczone są do minimum, jednak rzeczy takie jak na przykład materiały drewniane mają tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie dzięki nim wprowadza się do wnętrza, co prawda klimat niezwykle surowy, ale również ciepły i przytulny.

Jeśli chodzi o kolorystykę kolory są tutaj bardzo stonowane, jednak zawsze ciepłe, można również powiedzieć, że czasami wręcz pastelowe. Bardzo często nawiązują również do natury na przykład w postaci niewielkich motywów liści czy kwiatów. Bardzo popularne są tutaj także ludowe desenie takie jak pasy czy kraty. Najważniejsze jest to, aby wszystko idealnie współgrało z powszechną bielą oraz odcieniami drewnianymi.

Duże znaczenie w stylu rustykalnym ma również czas. Oczywiście, jeśli nie posiadamy mebli nadgryzionych jego zębem możemy samodzielnie wykonać a przykład przecierki. Tak czy inaczej tego rodzaju wnętrza po prostu bardzo często zawiązują do kwestii takich jak właśnie natura, swojskość i czas. Można nawet powiedzieć, ze niekiedy tego rodzaju wnętrz po prostu wyglądają na od lat zamieszkane. Nie oznacza to, jednak, że nie są wytworne nie posiadają lasy. Można powiedzieć, że w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie.

Zazwyczaj w rustykalnych wnętrzach w kwestii dodatków podstawą jest nawiazwanie do folkloru. Chodzi tutaj miedzy innymi o fronty szafek wykonane z wikliny, ludowe chusty i obrusy bądź różnego rodzaju dzbanki. Oczywiście powinniśmy mieć również na uwadze to, że owe ozdoby zawsze powinny być ograniczane do niezbędnego minimum.

Musimy, jednak mieć na uwadze to, że nasz dom nie może wyglądać jak skansen. Aby tego rodzaju efektów unikać najlepszych rozwiązaniem będzie oczywiście dobranie nowoczesnych dodatków. Zazwyczaj nawiązuje się do stylu art.-deco, jednak tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od naszego wyczucia smaku oraz gustu.

Można, więc powiedzieć, że rustykalne wnętrza nacechowane są eklektyzmem, jednak nie powinny być przesadzone. Zbytnie nasilenie barw, deseni i dodatków może sprawić, że całość będzie po prostu przekombinowana. Niektórzy twierdzą, że owy styl nawiązuje również do stylu Eko, jednak w rzeczywistości nie można tego jednoznacznie określić, ponieważ Eko to również nowoczesność, która tutaj powinna występować tylko i wyłącznie w minimalnym stopniu.

Jak widać jest to styl przeznaczony dla ludzi lubiących spokój i wygodę, ale również swojskość, dla osób chcących stworzyć typowo rodzinną atmosferę, której po prostu nie chce się opuszczać? Niestety czasami bardzo trudno jest to osiągnąć, jednak, jeśli tego chcemy tak naprawdę wszystko jest po prostu możliwe.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x