Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Podłoga bambusowa w mieszkaniu. Trwałość, Wygląd, Ceny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Babus to stosowany od wieków nie tylko w krajach azjatyckich element domów i jego wystrojów. Nic dziwnego, ponieważ cechuje się wieloma praktycznymi cechami.

Trwałość wykończeń z bambusa

Podłoga jest najbardziej eksploatowanym miejscem w każdym pomieszczeniu. Warto zatem by była wyjątkowo trwała. Wielu ludzi nie widzi możliwości połączenia naturalnych materiałów z oczekiwaną trwałością. Wydaje się, że tylko sztuczne tworzywo jest w stanie unieść ciężar oczekiwań. Tymczasem podłoga bambusowa, mimo iż naturalna, całkowicie spełnia te wymagania. Bambus jest bardzo trwały, tak naprawdę jest jednym z najtrwalszych materiałów znanych w naturze. Trwałością przewyższa znacznie tradycyjne drewniane podłogi na przykład wykonane z dębu, uchodzącego za wytrzymały. Bambus jest często kładziony w miejscach szczególnie użytkowanych, na przykład w restauracjach lub w holach hotelów. Świadczy to o tym, że doskonale się tam sprawdza. Ponadto przy swojej wytrzymałości bambus pozostaje również elastyczny. Dzięki temu ułożenie podłogi i jej dopasowanie, a następnie użytkowanie jest dość łatwe.

Jak wygląda bambusowa podłoga?

Bambus jako podłoga to jedno z najpiękniejszych wykończeń pomieszczeń. Pozwala uzyskać w pełni naturalny, komponujący się z wnętrzem efekt. Występuje on w wielu odcieniach, dzięki czemu połoga może być zarówno jasna, jak i ciemna. Jest zatem uniwersalny i pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju. Bambus tygrysi daje możliwość stworzenia podłogi w postaci niejednolitej mozaiki. Możliwie jest również stworzenie niepowtarzanych wzorów. Deski bambusa z danego rodzaju są w całości w tym samym kolorze, nawet na najgłębszych warstwach. Dzięki temu nawet kilkukrotne cyklinowanie i odnawianie podłogi nie spowoduje żadnych strat w jej wyglądzie. Bambus doskonale nadaje się jako materiał do stylizacji na przykład celowe postarzenie.

Ceny podłogi z bambusa

Ceny podłóg z bambusa plasują się na różnych poziomach, wciąż jednak nie można powiedzieć, że są tanie. Za metr kwadratowy bambusa trzeba zapłacić około 100-200 złotych. Jeśli powierzchnia do pokrycia jest niewielka, wielu ludzi jest skłonnych zdecydować się na taki wydatek. Zdecydowanie bambus jest przecież wart swojej ceny. Użytkowanie zwykłej podłogi wiąże się z dokonywaniem cyklicznych napraw i odnowień. W rezultacie tańsza podłoga kosztuje użytkownika w sumie tyle samo, co raz a dobrze położona podłoga bambusowa, która przez wiele lat i pokoleń mieszkańców nie straci swojego niepowtarzalnego uroku.

Foto: CC by jm3 on Flickr / Flickr

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x