Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Podłoga – czyli jak dobrać najlepsze pokrycie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jak powszechnie wiadomo podłoga to niezwykle ważny element w każdym domu, ponieważ to również za jej pomocą prezentujemy charakter naszego wnętrza, jednak jak dobrać tę najlepszą, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom?
Oczywiście pierwszą sprawą, na jaką zwrócimy uwagę w sklepie będzie niewątpliwie cena, ponieważ im oryginalniejsza i lepsza jakościowo podłoga tym jej koszt jest większy. Jeśli już zdecydujemy się na odpowiadającym nam zakres cenowy możemy zastanowić się na tym, jaki materiał wybrać.

Obecnie bardzo powszechnie używane są panele podłogowe o różnorodnych wzorach i barwach, jednak są to pokrycia, która w ciągu kilku lat niewątpliwie ulegną zniszczeniu, ponieważ nawet w najdroższych panelach warstwa ścieralne sięga jedynie kilku milimetrów, dlatego ten materiał stosowany do pokrycia podłogi jest bardzo rzadko używany w salonach jadalniach, z których korzysta się bardzo często.

Kolejnym materiałem, jaki możemy wykorzystać przy konstruowaniu podłogi jest drewno. Oczywiście naturalne parkiety drewniane są dużo droższe od paneli podłogowych, jednak ich, jakość odpowiada cenie i z tego właśnie powodu drewno będzie służyło nam przez długie lata. W tym przypadku mamy również ogromną dowolność przy wyborze kształtu oraz ułożeni, która w przypadku paneli nie jest zbyt duża. Podłoga drewniana może zostać stworzona z bardzo różnym elementów. Od cienkich ułożonych blisko siebie deseczek do ogromnych płyt drewnianych.

Co do wykorzystania drewna w konkretnych pomieszczeniach nie ma na to reguły, ponieważ nie niszczy się ono tak szybko jak panele i z tego właśnie powodu może być zastosowane w praktycznie każdej części domu poczynając od salonu a kończąc na łazience. W ostatnim wariancie powinniśmy jednak zwrócić szczególna uwagę na jej odpowiednie zabezpieczenie przez wilgocią oraz dobór odpowiedniego gatunku drewna.

Następny bardzo powszechnie znany i stosowany sposób zmiany wyglądu naszego wnętrza to kafle ceramiczne. Mnogość dostępnych opcji, jakie posiadamy przy ich wyborze jest ogromna, przez co przyciąga do siebie bardzo wielu konsumentów.

Zwykłe, tradycyjne pyłki są zazwyczaj kwadratami o boku trzydziestu centymetrów, jednak obecnie w wielu sklepach budowlanych możemy znaleźć kafle w kształcie prostokątów lub malutkich kwadratów, które ułożone ściśle obok siebie stworzą piękną mozaikę.

Atutami kafli ceramicznych jest również to, że są niezwykle trwałe i wytrzymałe na uszkodzeni i ścieranie. Co prawda ich ceny są bardzo zróżnicowane, jednak bez względu na to czy wybierzmy płytki tanie czy drogie możemy być pewni ich, jakości oraz wytrzymałości przez wiele lat.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych materiałów, które możemy spotkać w każdym sklepie z tego rodzaju produktami często używane są także kamienie naturalne. Oczywiście są to płyty kamienne o wyznaczonych bądź dość nieregularnych kształtach, które montuje się w bardzo prosty sposób.

Podłoga kamienna ma bardzo wiele atutów, ale również wad, ponieważ w przeciwieństwie do ocieplanych podłóg drewnianych i panelowych jest niezwykle chłodna i w zależności, od jakości i rodzaju kamienia trudna w utrzymaniu w czystości.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x