Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Podłoga w gabinecie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aby praca w naszym gabinecie była dla nas czystą przyjemnością, należy dopracować jego aranżację do w dokładności do najdrobniejszego szczegółu. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich kolorów dominujących, obranie stylu w jakim pomieszczenie będzie urządzone. Ważny jest także wybór odpowiedniej podłogi. Podłoga w naszym gabinecie powinna być przede wszystkim solidna i trwała. Przy jej wyborze, powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Rodzaj podłogi musi być dopasowany do rozmiaru pomieszczenia. Kolejną istotna sprawą jest intensywność użytkowania podłogi. Uniwersalnym wyjściem jest w tym wypadku, wybór drewnianej podłogi. Jednak nie bez znaczenia pozostaje gatunek drewna. Ze względu na rodzaj pomieszczenia, podłoga będzie obciążona różnymi sprzętami czy też dużą ilością książek. Wybierajmy zatem tylko te bardzo trwałe gatunki drewna.

2

Gatunek drewna, powinien być dopasowany także do stylu, jaki będzie dominował w pomieszczeniu. W gabinetach, urządzonych w klasycznym stylu, najlepiej nadaje się podłoga wykonana z dębu oraz buku. W małych pomieszczeniach, ozdób i dekoracji powinno być jak naj mniej. Jednak jeśli gabinet jest pokaźny wielkościowo, można poszaleć. Pamiętajmy jednak że zbyt duża ilość dekoracji zmniejszy nam optycznie gabinet. Podobnie jest z podłogą. Nie poleca się podłóg o ciemnych odcieniach do małych pomieszczeń. Obok wyboru odpowiedniej podłogi, stoi też jej odpowiednia aranżacja. Nawet najtrwalszy gatunek drewna nie gwarantuje nam korzystania z podłogi prze długie lata, jeśli nie dopilnujemy jej odpowiedniej konserwacji i środków ostrożności.

3

Priorytetem w pokojach typu gabinet, powinno być zabezpieczenie krzesła przed uszkodzeniem podłogi. Jeśli jest to zwykłe krzesło, należy podkleić nogi filcowymi wkładkami. W przypadku krzeseł obrotowych, ważne będzie zakupienie przezroczystej maty pod krzesło. W ten sposób unikniemy zarysowania powierzchni podłogi.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x