Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Poinsecja – czyli jak dbać o Gwiazdę Betlejemską

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Święta tuż tuż, a wraz z nimi w sklepach coraz więcej ozdób świątecznych. W każdym domu nie zabraknie także Poinsecji, której druga nazwa brzmi Gwiazda Betlejemska. Dl wielu z nas, kwiat ten ma szczególne znaczenie, dlatego warto dowiedzieć się jak odpowiednio zadbać o tę roślinkę by nie cieszyła nas tylko i wyłącznie w okresie świątecznym? Jeśli stoimy przed wyborem roślinki, warto zwrócić uwagę na kolor jej liści oraz kwiatów, barwa ta powinna być jednolita. Roślinka z daleka już powinna wyglądać zdrowo i prężnie. O pożółkniętych liściach nie ma żadnej mowy. To w jakim stanie jest roślinka w dniu jej zakupu, bardzo zależy od tego jak będzie się rozwijać nam w domu. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru, przykładajmy odpowiednią uwagę do jej pielęgnacji. Kwiat nie może stać w miejscach ciągłych przeciągów, gdyż narażenie jej na zmienną oraz niską temperaturę może doprowadzić do jej przemarznięcia.

Pamiętajmy by uważać także w drugą stronę. Ustawienie doniczki z kwiatem blisko grzejników lub pieca, doprowadzi do szybkiego jej przesuszenia, co również niekorzystnie odbije się na zdrowiu rośliny. Ona sama da to po sobie poznać żółknącymi liśćmi. Jednak nie musimy się martwić, jeśli roślinka będzie przebywać w stosunkowo ciemnych pomieszczeniach, dobrze poradzi sobie z bakiem dużej ilości światła słonecznego.

Jednak starajmy się nie przetrzymywać jej w ciemnym pomieszczeniu dłużej niż trzy dni. Gwiazda Betlejemska zawiera w sobie specyficzną substancję podobną do soku mlecznego. Substancja ta może uczulić oraz podrażnić skórę dłoni. Jeśli będziemy meli zamiar przyciąć liście, należy założyć rękawice ochronne. Jeśli sok mleczny, nie przestaje się sączyć można delikatnie przypalić końcówkę odciętego liścia. Właściwa pielęgnacja tego wyjątkowego kwiatu, sprawi że będzie ona ozdoba naszego domu aż do końca stycznia. Można dołożyć starań by utrzymać roślinkę przy życiu do następnego roku, tak by ponownie nam zakwitła w święta. Jest to jednak ciężka praca, wymagająca poświęceń.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x