Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pokój dziecięcy – co powinno się w nim znaleźć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aranżacja pokoju dziecinnego nie jest taka prosta jakby się wydawało. Dziecko w swoim pokoju musi mieć wiele niezbędnych mu rzeczy do nauki i zabawy. Ważne by nie zapomnieć o żadnej z nich. Kolejnym problemem może się okazać ich należyte ustawienie, jednak zajmijmy się tym co powinien zawierać pokój dziecięcy. W pokoju dziecka powinien stać regał na którym można uporządkować gry, książki płyty CD i DVD, oraz czasopisma. Może to być taki swoisty kącik naukowy. Pyrz tym warto pamiętać o biurku. Bez względu na to czy dziecko jest małe czy już większe, powinno mieć miejsce do wygodnego kolorowania czy też czytania książek. W raz z wiekiem dziecka powinniśmy kontrolować wielkość biurka. Pamiętajmy, że nasze pociechy cały czas rosną, a wygodne biurko i krzesło przyczynią się do zachowania prawidłowej postawy ciała.

2

Obok biurka, powinien znajdować się mały kosz na śmieci. Ułatwi to zachowanie porządku w pokoju dziecka, o które ono samo będzie się uczyło dbać. Sami będziemy w szoku opróżniając taki kosz, ile nasze dziecko jest w stanie wygenerować odpadów. Jeśli pokój do dziecka oddzielony jest drzwiami od reszty pomieszczeń, muszą one być bezpieczne i nie zawierać szklanych elementów. Jeśli chodzi o osłonę i dekoracje okien, musi być ona przede wszystkim lekka. Odejdźmy od ciężkich zasłon i postawmy na lekkie rolety. Pamiętajmy że firanki, także powinny być lekkie i wpuszczać do pomieszczenia dużo światła. Gniazdka z prądem powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia. Dzieciom przychodzą do głowy różne pomysły jak na przykład wkładanie do nich długopisów. A chcemy przecież uniknąć takich przykrych niespodzianek.

3

W pokoju dziecka nie powinno się obyć bez dywanu, bądź wykładziny dywanowej. Dzieciom najwygodniej bawi się na podłodze, a nie chcemy żeby siedziały na gołych panelach. Łóżko po złożeniu czy zaścieleniu powinno stanowić mebel wypoczynkowy także w ciągu dnia. Nie rzadko pociecha ma ochotę na małą drzemkę. Aby przyjemniej kojarzyło swoje łóżko zapewnijmy mu duże ilości kolorowych poduszek.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x