Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pokój dziecięcy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Pokój dziecięcy powinien być wyjątkowy pod wieloma względami – w pewnym sensie powinien spełniać dziecięce marzenia. Oczywiście jeżeli wierzyć faktom, to z pewnością tak bajkowo wykonany pokój jest nie tylko chlubom naszych pociesznych dzieciaków, ale także i nas samych. Wykonanie tak bajkowego świata jest z całą pewnością nie lada wyczynem, gdyż na pewno wymagać to będzie od nas godziny poświęceń, lecz z pewnością nie będzie to czas stracony – uśmiech dziecka zaspokoi nam każdy trud. Możemy też spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy przypominając sobie czasy naszej rozkwitającej młodości, kiedy to każdy z nas marzył/ lub miał własny pokój przystrojony według własnych oczekiwań i gustu. Czasy się zmieniają dlatego ówczesny pokój dziecięcy powinien cechować się przede wszystkim dużą ilością wolnej przestrzeni – szczególnie na podłodze, gdzie dzieci bawią się zabawkami – ruchomymi pułkami, wbudowanym blatem służącym do majsterkowania i nauki.

 

Pokój dziecięcy powinien być także bardzo dobrze oświetlony, gdyż będzie to miało fundamentalny wpływ na męczący się wzrok. Powinniśmy także wyposażyć je w niezwykle solidne łóżko – w przypadku dwójki dzieci warto zastanowić się nad zakupem łóżka piętrowego z wysuwaną szufladą. Łóżko w wyniku swojej solidnej konstrukcji powinno być twarde, ale także i łatwe do mycia – chodzi o mycie materacy. Kiedy pokoik skierowany jest dla małego bobasa, warto pomyśleć o łóżeczku z opuszczanymi bokami. Będzie to z pewnością korzystniejsze rozwiązanie z chwilą kiedy nasz maluch podrośnie. Czasami wybór piętrowego łóżka – pomimo faktu iż mamy tylko jedno dziecko – może być lepszym wyborem niż pojedyncze, gdyż za kilka lat możemy starać się o kolejne dziecko lub urządzać dla obecnego dziecięce schadzki – dzieci lubią zapraszać na noc kolegów lub koleżanki.

 

Samo pomieszczenie powinno być w miarę bezpieczne, dlatego pamiętajmy o usuwanie zbędnych kanciastych przedmiotów, gdyż w wyniku upadku mogą narobić nie lada krzywdy naszemu maluchowi – starajmy się także unikać rzeczy łatwopalnych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x