Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pokój dzienny i jego podstawowa rola

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Pokój dzienny jest miejscem codziennego wypoczynku zarówno ze strony naszych znajomych, jak i również ze strony naszej rodziny. Ważnym aspektem każdego pokoju dziennego jest kwestia przestrzeni – ważne by było wygodnie, ale nie przesadnie (wszak bardziej relaksująca ma być nasza sypialnia). Istotnym elementem takiego pokoju jest również wcześniej wydzielona przestrzeń, która nie może być blokowana przez inne przedmioty – np. dodatkowe fotele, kanapę, meble czy stolik. Pokój dzienny doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy jesteśmy w posiadaniu małego mieszkanka – w takim wypadku nie każdy domownik ma okazję otrzymać własny kąt, gdzie może odpocząć i zrelaksować się. Dla takich osób pozostaje pokój dzienny – to właśnie on posłuży im w ciągu dnia za miejsce relaksu. Warto jednak pamiętać, że jest to przestrzeń dzielona wspólnie z innymi domownikami, gośćmi oraz rodziną – jest więc pomieszczeniem ogólnodostępnym.

 

Ważnym elementem każdej aranżacji pokoju dziennego jest naturalnie przedostające się światło, dlatego istotne jest by w ciągu dnia w pomieszczeniu było jasno –w takim pokoju o wiele przyjemniej się przebywa. W przypadku, gdy nastanie wieczór pokój powinien być „bardziej bezpieczny” a jedynym jego oświetleniem powinny być odpowiednio użyte światła – odpowiednie natężenie i skierowanie w miejsce gdzie spędzamy czas. Aranżacja stylu powinna odbywać się w sposób przewidywalny, czyli w taki by pasował zarówno do pory letniej, jak i zimnej – trzeba odnaleźć wyważony styl by nie było ani za zimno, ani zbyt przytulnie (przesada jest zła).

 

Wybór kolorów z pewnością nie jest prosty – o ile chcemy malować, a nie tapetować pokój. Jednym z modniejszych kolorów jest biały – elegancja i szyk. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to też kolor, który przyciąga brud i o ile nie mamy jeszcze dzieci lub zwierząt to możemy sobie na niego pozwolić. Jeżeli jednak jesteśmy w posiadaniu nie małej gromadki, warto zastanowić się nad kolorem posiadającym technologię łatwego zmywania, ścierania i czyszczenia – nie tracąc przy tym efektywnego koloru.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x