Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pokój malucha – o czym należy pamiętać

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aby nadać wnętrzu unikalny klimat, poświęcamy wiele czasu na dobranie dekoracji oraz odpowiednich kolorów. Tak naprawdę nie mamy co się śpieszyć, im dłużej wybieramy odpowiednie dekoracje, zasłony tym lepszy mamy efekt końcowy. Jednak nie zawsze mamy tyle czasu ile byśmy chcieli bądź potrzebowali. Nierzadko czas goni nas w zawrotnym tempie. Są to na przykład sytuacje, w których dowiadujemy się, że już za kilka miesięcy na świat pojawi się nasze dziecko. Czas, który mamy na urządzenie pokoju dla niemowlaka to mniej niż dziewięć miesięcy. Nie ma czasu na zastanawianie się tylko trzeba od razu zabrać się do prac. Jakie podstawowe elementy powinien zawierać pokój dla dziecka? Przede wszystkim bezpieczne i wygodne łóżeczko, bez tego ani rusz.

Konieczne jest zamontowanie dokładnego termometru i kontrolowanie temperatury w pokoiku. Przyjrzyj się swoim oknom. Zasłonki czy rolety, nie powinny wpuszczać ostrego światła do pomieszczenia. W pokoju dziecka powinno znaleźć się miejsce na wygodne karmienie i przewijanie dziecka. Nie zapominaj o zawrotnym tempie w jakim rośnie dziecko. Nie zdążysz się obejrzeć a dziecko już zacznie chodzić. Właśnie dlatego powinnaś zaplanować pokój tak, by był funkcjonalny przez co najmniej kilka lat. Ważne pod tym względem będzie miejsce do zabawy na podłodze, oraz stoliczek do rysowania. Najlepszym rozwiązaniem na podłogę będzie wykładzina dywanowa, na której dziecko będzie mogło się bawić. Nie zapomnij o półkach na misie, kolorowej lampie na suficie oraz tapecie z motywami bajkowymi, bądź typowej fototapecie.

Nocna lampka odegra także bardzo ważną rolę. Gdy będziesz w nocy starała się uśpić dziecko, nie będziesz spacerować po ciemnym pokoju, a delikatne światło lampki nie będzie przeszkadzało dziecku w zaśnięciu. Przed zakupami sporządź listę, i nie kupuj wszystkiego od razu. Nie zrób z pokoju dla malucha przechowalni, zaplanuj miejsce tylko dla najpotrzebniejszych rzeczy i mebli.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x