Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Porady, dzięki którym Twój przedsionek będzie ostoją komfortu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeżeli dobrze zaplanujesz przedsionek to w żadnym razie nie będzie Cię tam irytował widok butów, które są poupychane gdzie się da, tak samo nie będzie Ci sprawiał problemów widok walających się płaszczy, kurtek czy innej odzieży wierzchniej, zaś wszystkie drobne przedmioty nie będą walały się po całym przedpokoju, a zostaną ukryte za wygodną szafą, albo garderobą. Jeśli męczy Cię to jak prezentuje się aktualnie Twój przedsionek to przyjrzyj się poradom, które możesz tutaj odnaleźć, a zobaczysz że urządzisz wnętrze, które będzie fantastycznie połączone z innymi pomieszczeniami w Twoim mieszkaniu, albo domu jak chociażby z garażem, salonem czy czymkolwiek zechcesz.

Przedsionek jest pomieszczeniem, które stanowi dla wielu osób główną barierę, która ma chronić dom przed wpadającym do niego chłodem, można powiedzieć, że jest to miejsce, w którym trzeba przebywać zanim wejdzie się do faktycznej części domu. To właśnie tutaj trzeba ściągnąć buty, odwiesić odzienie wierzchnie, czy też schować mokry parasol. Zdarza się też tak, że przedsionek jest miejscem, które służy do otrzepania butów i chwilowego spokoju, gdyż to właśnie dopiero w holu zdejmuje się okrycie i buty.

Problem rodem z przedsionka

Musicie zdawać sobie sprawę z jednej kwestii czyli tego, że komunikacja w przedsionku nie może być przez nic zakłócona i powinna być jak najbardziej sprawna. Rzeczywistość jest jednak okrutna i często się zdarza, że nie ma jak temu sprostać, a to z tego powodu, że przedsionek bywa w wielu przypadkach małej wielkości pomieszczeniem i zdarzają się takie sytuacje, że ledwo co ktoś jest w stanie obrócić się w okół własnej osi, nie mówiąc już o zawieszeniu ubrań. W większości przypadków jest tam też problem z zawieszeniem wieszaka, a to z tego względu, że nie ma tam miejsca, dlatego też szafka na buty nigdy nie jest w stanie spełnić oczekiwań rodziny.

Wszystkie osoby, które w swoim domu posiadają tego typu niewielki przedsionek znają doskonale to uczucie i wiedzą z czym to się wiąże. Porozwalane buty, rolki, piłki, parasole, upychane na siłę kurtki to dla wielu codzienność. Na szczęście, gdy przyjrzycie się temu jak prezentuję się dzisiejsze projekty to jesteście w stanie zauważyć, że epoka przedsionków, w których nie była miejsca w zasadzie na nic zaczyna odchodzić w niepamięć, a wszystko zaczyna nabierać odpowiednich rozmiarów.

Można znaleźć już większe przedsionki

W dzisiejszych czasach projektanci już nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tworzenia małych przedsionków, kosztem innych pomieszczeń. Zdają sobie oni sprawę, że o wiele lepiej jest poświęcić te 2/3 metry kwadratowe innego pomieszczenia np. salonu, aby zyskać bardzo przytulną przestrzeń. Coraz częściej można spotkać się z przedsionkami, które są naprawdę bardzo obszerne, projektanci dzisiaj przyjmują, że około 3,5 metra kwadratowego to wystarczająco wielkość przedsionka. Dzięki temu, że przedsionki stają się coraz większe pozwala to na urządzenie tam również niesamowicie wygodnej garderoby i to najlepiej jeżeli mieści się ona za przesuwanymi drzwiami, które pozwalają na ukrycie wielu rzeczy, przez które w domu tworzy się swoisty nieład.

Przedsionek, salon oraz garażem

Najczęściej z przedsionka można wejść do holu, albo wprost do salonu. Prawda jest taka, że coraz częściej odchodzi się od tego i przestaje to być jedyną funkcją komunikacyjną w tym pomieszczeniu. Jeżeli dom jest połączony w sposób bezpośredni to właśnie w przedsionku najczęściej montuje się drzwi, które pozwalają na przedostanie się do niego. Jest to naprawdę niesamowicie wygodnej wyjście. Nie trzeba w takiej sytuacją łączyć części mieszkalnej z garażem, a co za tym idzie pozwala to uniknąć nieprzyjemnych zapachów związanych ze spalinami, pyłów czy uczucia chłodu, które przychodzi od garażu.

Bardzo często zdarza się tak, że przedsionek to również przestrzeń, która pozwala na przedostanie się do pomieszczenia gospodarczego, dzięki czemu nie trzeba wchodzić do części mieszkalnej, aby skorzystać z tego pomieszczenia. Jeśli będą znajdowały się narzędzia ogrodnicze, rowery, czy dziecięce zabawki służące do zabawy na zewnątrz to zobaczycie jak dobrym rozwiązaniem będzie aranżacja takiego pomieszczenia, które nie jest stricte zlokalizowane z wnętrzem mieszkalnym. Ponadto warto się zastanowić nad tym, czy nie dobrym pomysłem byłoby ulokowanie wejścia do poczekalni gabinetu w przedsionku. Wtedy można by było oddzielić funkcję mieszkalną od funkcji biurowej domu. Interesanci czy pacjenci mogliby tam oczekiwać na przyjęcie.

Problem z drzwiami

Pomysł związany z dużą ilością przejść z przedsionka może brzmieć naprawdę ciekawie, jednak jak się okazuje to w praktyce nie musi to wyglądać zbyt ciekawie, a to właśnie ze względu na dużą ilość drzwi. Aby jednak postarać się zminimalizować ten problem to można przede wszystkim zastanowić się nad powiększeniem przedsionka, dzięki czemu nie będzie to powodowało takiego dyskomfortu, gdy będzie się otwierało drzwi. Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie czyli zamontowanie drzwi takich, które nie będą ingerować w przestrzeń przedsionka, a w tej sytuacji do wyboru macie albo drzwi otwierane się na zewnątrz, czyli do pomieszczenia, do którego ma się zamiar wejść, albo drzwi przesuwane. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a na które się rozwiązanie zdecydujecie to już zależy w głównej mierze od Was samych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x