Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Porady, które pomogą urządzić Ci idealny pokój do pracy na poddaszu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Stworzenie idealnego miejsca, którego przeznaczeniem ma być praca, albo nauka, albo to i to może nie być czymś zbyt łatwym, jednak mimo tego warto się zastanowić nad tym w jaki sposób najlepiej doprowadzić do tego, aby pokój, który ma zostać przez Was zaaranżowany odpowiadał Wam oraz stwarzał takie warunki, dzięki którym będziecie mogli wykonywać swoją pracę jak najbardziej efektywnie. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że taki pokój powinien charakteryzować się powierzchnią rzędu minimum 10 metrów kwadratowych. Podczas projektowania pokoju bardzo istotną kwestią jest wzięcie pod uwagę oświetlenia i zaaranżowanie mebli we właściwy sposób. Nie będzie to zbyt prostą kwestią, a to przede wszystkim z tego względu, że skosy mają to do siebie, że w sposób zdecydowany wręcz są w stanie ograniczyć możliwości aranżacyjne takiego pomieszczenia.

Jak duży powinien być gabinet na poddaszu?

Poddasze jest wręcz idealnym miejscem, na to aby zaaranżować tam przestrzeń do pracy, a główną jego zaletą jest fakt, że nie będzie tam mógł dotrzeć codzienny zgiełk. Wygodne miejsce do pracy może zostać zaaranżowane w pokoju, w którym jest minimum 10 metrów kwadratowych. Powierzchnia tego typu da odpowiednią ilość swobody, dzięki której będzie można umiejscowić biurko i wszelkiego rodzaju najbardziej potrzebne meble i inne sprzęty, o których nie wolno zapominać podczas aranżacji gabinetu. Warto też zauważyć, że dzięki temu będzie można również wykonywać swoją pracę w sposób o wiele bardziej efektywny.

O czym pamiętać, aby zadbać o oświetlenie?

Jeżeli wykonujecie pracę w ciągu dnia to Wasza przestrzeń powinna być oświetlona w sposób wręcz nienaganny. Światło dzienne ma naprawdę niesamowite wręcz właściwości, dzięki którym osoba, która pracuje w takich warunków jest w stanie bardzo szybko nabrać ożywczej energii, która pozwoli na efektywniejsze wykonywanie powierzonych jej obowiązków. Pamiętajcie jednak o tym, że takie światło nie oświetlać pomieszczenia zbyt intensywnie. Nawet jeżeli w Waszym pokoju pracy znajduje się okno w ścianie szczytowej to warto, abyście zaaranżowali dodatkowe okna dachowe. W takiej sytuacji światło zacznie padać z różnych stron i tym samym będzie to bardziej równomierne i pozwoli również na uniknięcie problematycznych kontrastów, które zamiast ożywiać są w stanie bardzo męczyć.

Jak umiejscowić meble w pokoju pracy?

Umiejscowienie biurka ma naprawdę duże znaczenie i nie możecie o tym zapominać. Dlatego też trzeba wpierw przeanalizować dokładnie gdzie powinno się ono znajdować. Czy korzystniej dla Was będzie umiejscowienie go na wprost okna, z boku, a może pod nim? Podczas czytania, czy też pisania, światło powinno padać na płaszczyznę blatu. Ustawienie biurka będzie tutaj zależne od tego czy osoba jest praworęczna, czy też leworęczna. W tym pierwszym przypadku źródło światłą powinno znajdować się po lewej stronie, zaś w tym drugim przypadku po prawej stronie. Dopiero w takiej sytuacji kontrast, który będzie miał miejsce pomiędzy światłem, a cieniem będzie na tyle mały, że nie spowoduje obniżenia efektywności pracy. Monitor powinien zostać umiejscowiony bokiem do światła, dzięki czemu nie będzie problemów związanych z odbijaniem się światła od ekranu monitora.

Pomieszczenie do nauki

Zależnie od tego jakie przeznaczenie ma dany pokój do pracy powinien być inaczej aranżowany. Jeżeli jest to miejsce, które ma służyć w głównej mierze nauce to przede wszystkim trzeba będzie zadbać o to, aby mimo tego, iż znajdowało się tam naprawdę sporo spokoju oraz wyciszenia to jednak zęby z drugiej strony panowała tam odpowiednia ilość energii, która będzie pomagać w przyswajaniu naprawdę sporej ilości kolejnych informacji. W takim przypadku świetnie spiszę się przede wszystkim biel, którą będzie można przełamać intensywnymi akcentami pod postacią pastelowego żółtego czy też pomarańczowego. Tego typu kolory będą w stanie wspomóc Cię w koncentracji, a jednocześnie napełnią Cię energią i dadzą Ci prawdziwego kopa do nauki. Możesz zdecydować się tutaj na zastosowanie ich zarówno pod postacią gradacji odcieni, a również w formie monochromatycznej.

Przestrzeń do pracy analitycznej

Jeżeli decydujesz się na aranżacje pomieszczenia, którego przeznaczeniem będzie praca analityczna to powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że najwięcej będziesz potrzebować skupienia. Intensywne barwy, które będą Cię rozpraszać nie są tutaj zbytnio zalecane. Najlepiej będzie jeżeli postawisz na odcienie, które są spokojne oraz czyste, warto zdecydować się na zastosowanie beżów oraz błękitów. Odcienie szarości również świetnie się spiszą w takim wnętrzu. Ponadto pamiętaj o tym, że najlepiej będzie jeśli pomalujesz dane ściany przy pomocy jednego koloru. Jeżeli zaś nie możesz się oprzeć temu, aby nie łączyć barw to postaraj się trzymać tonacje w taki sposób, aby była ona zrównoważona i aby żaden z kolorów nie dominował w niej, wybijając się na tle innych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x