Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Powiększ swoje mieszkanie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wielu z nas ma małe mieszkania, mimo iż bardzo je lubimy, i stworzyliśmy w nich urocze wnętrze to chcielibyśmy je powiększyć. W jaki sposób? Kluczem do sukcesu, jest ich dobra adaptacja. Aby nasze mieszkanie stało się optycznie większe, musimy zastosować kilka zasad przy jego urządzaniu. Dzięki wprowadzeniu ich w życie, oszukamy nie tylko własne oczy ale oczy wszystkich odwiedzających nas osób. Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę to sposób, oraz kąt pod jakim światło wpada do naszego mieszkania.

Wpływanie na sposób w jaki światło wpada do naszego pomieszczenia, nie jest łatwym zadaniem, ale też nie jest nie do wykonania. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zmienić, to odsłonienie okien. Pozbądź się długich ciemnych zasłon. Postaw raczej na krótkie firanki bądź rolety. Naturalne światło odgrywa bardzo dużą rolę w powiększaniu mieszkania. Przy dekoracji okien, ogranicz się do tego co niezbędne. Innym, bardzo dobrym sposobem, rozproszenia światła, jest zawieszenie dużego lustra, i to dokładnie naprzeciw okna. Zwracając uwagę na światło sztuczne, poleca się krótkie żyrandole, bądź laby wbudowane bezpośrednio w sufit. Światło, to powinno być w jasnym odcieniu – nie białym, a żarówka mocna. Operacja tego typu, podniesie nasze mieszkanie do góry. Kolejną bardzo ważną zasadą jest używanie jasnych, stonowanych kolorów, do malowania ścian, sufitów, oraz do wyboru podłogi i dekoracji.

Największą rolę oczywiście odgrywa ściany, sufit i podłoga. Struktura farby, wpływa na rozproszenie światła. Wszystko co matowe, zbiera je a błyszczące odbija. Czy w tym wypadku nie będziesz, mogła pozwolić sobie na błyszczący sufit napinany? Podczas aranżacji swojego wnętrza staraj się także, unikać zapychania każdego kąta, różnego rodzaju dekoracjami. Im mniej rzeczy w pomieszczeniu, i im surowszy styl mebli i dekoracji tym bardziej nasze mieszkanie wydaje się być przestronniejsze.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x