Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Powiększanie pokoju – dobrym zabiegiem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czy powiększenie pokoju jest dobrym zabiegiem? Z pewnością jest to kwestia gustu jakim kieruje się osoba zdolna zadecydować o większym pokoju. Z praktycznego punktu widzenia, powiększanie pokoju ma swoje zalety, ale jest to dozwolone w małej ilości przypadków. Tym oto sposobem z małego pokoju możemy utworzyć np. dodatkową strefę jadalną. Jest to jednak niezwykle trudne, gdyż do powiększenia pokoju stosuje się tzw. załamanie linii ściany bocznej – zazwyczaj od strony ogrodu lub drogi możemy ją przesunąć na zewnątrz. Niestety równie ciężko jest jest zapewnić boczne okna, gdyż nie jednokrotnie możemy otrzymać odmowę na zmianę projektu mieszkania/domu – dużym kłopotem jest np. terytorium sąsiada. Co również istotne, sam widok może być po prostu nie wart całego zachodu i ponoszonych przy tym kosztów. Najlepszym możliwym rozwiązaniem w tego typu przypadkach jest szklany panel lub dach. Tego rodzaju przedsięwzięcie z pewnością wpuści do domu (np. do jadalni) więcej dziennego światła, a w przypadku nocy zaoferuje piękne gwieździste niebo.

W przypadku zdecydowania się na powiększenie jednego z mniejszych pokoi, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki jakimi niewątpliwie jest wentylacja oraz przysłanianie, gdyż w ten sposób zaprojektowany szklany dach będzie wpuszczał nie tylko naturalne światło, ale także i promienie słoneczne. Bez tych dwóch istotnych czynników, nie byłbyś w stanie wyobrazić sobie lata – pomieszczenie było by z pewnością bardzo gorące. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w szczeliny wentylacyjne zapewniające dobrą cyrkulację powietrza.

W wyniku nadmiernego światła w pomieszczeniu, uszkodzeniu mogą ulec zwyczajne przedmioty – np. istnieje spore niebezpieczeństwo płowienia tkanin oraz możliwego i trwałego ich uszkodzenia. W tym wypadku warto zainteresować się różnego rodzaju żaluzjami, roletami czy specjalistycznym listwom żaluzjowym – tego rodzaju akcesoria dadzą upragniony cień i zabezpieczą materiały znajdujące się w pomieszczeniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x