Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Powrót Art-deco. Czy rzeczywiście się utrzyma?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Trudno jest jednoznacznie określić, czym tak naprawdę jest Art.-deco. Kiedyś była to odpowiedź na powszechną industrializację, jednak, jaką rolę odgrywa on w naszych domach obecnie? Specjaliści w tej dziedzinie twierdzą, że jest to nic innego jak łączenie prostych kształtów i linii z omywamy typowo roślinnymi.

Można powiedzieć, że wnętrza w Art.-deco są naprawdę niezwykle ciepłe. Oczywiście jest tak tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wszystko jest odpowiednio dobrane, jednak musimy mieć na uwadze również to, że należy potrafić dokonać takiego połączenie. Jest to na tyle trudne, że wymaga od nas posiadanie prawdę ogromnego wyczucia i ostrożności ze względu na różnorakie materiały, które w innych przypadkach mogłyby ze sobą po prostu kontrastować.
Kształty i barwy.

Jeśli chodzi o kolory mamy tutaj ogromna dowolność, ponieważ art-deco realizowany jest nie tylko w stonowanych odcieniach brązu i beżu, ale również i kolorach wręcz neonowych oraz można powiedzieć, że również ze sobą kontrastujących. W przypadku kształtów jesteśmy dużo bardziej ograniczeni. Musimy dobrać wszystko podobnie jak w stylu minimalistycznym, jednak nie oznacza to, że wnętrze będzie chłodne i industrialne. Tak naprawdę efekt ma być całkowicie odmienny.

W kształtach dominują oczywiście kąty proste lub fragmenty okręgów. Wynika to oczywiście z filozofii twórców art.-deco, którzy uważali, że salon to nic innego jak zbiór figur geometrycznych takich jak właśnie kwadraty, koła i stożki. Co prawda przez lata wszystko ulegało powolnym zmianom, jednak powinniśmy bardzo dokładnie pamiętać o tym, że nie ma być to wnętrze surowe. Jest, co prawda proste i stonowane pod względem ilości różnych mebli, jednak nigdy nie jest ascetyczne.

Bardzo popularne jest również używanie tutaj różnego rodzaju barw. Przykładem może być tutaj na przykład połączenie typowego, industrialnego wnętrza i białych kolorów z ciepłą i jasną zwilżenia między innymi w postaci foteli.
Można, więc powiedzieć, że tego rodzaju styl używany we wszystkich częściach naszego domu. Nie można, jednak ukrywać, ze najlepiej sprawdza się w kuchni lub salonie. Oczywiście wszystko zalety tutaj od naszych gustów i upodobań. Negatywnie nastawione do tej opcji osoby zarzucają jej nudę i rutynę. Nie można ukrywać, że tak naprawdę jest to styl niebywale spokojny nawet pomimo niezwykle kontrastowych barw, których można tutaj używać.

Tak czy inaczej obecnie można zaobserwować powrót owego stylu wnętrzarskiego na przykład poprzez ilość oferowanych do sprzedaży oraz ku[łownych tego rodzaju mebli. Co prawda na tego rodzaju materiały podaż jest ogromna, jednak również popyt wciąż rośnie. Ludzie w czasach kultury masowej chcą oderwać się od rutyny. Chcą posiadać wnętrza inne od wszystkich, ale również niezwykle wygodne oraz użyteczne. Art.-deco właśnie takie jest. Meble są nie tylko efektowane, ale również przydatne. Świetnie spełniają swoja rolę w każdym domu. Musimy, więc mieć to na uwadze oraz o tym bardzo dokładnie pamiętać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x