Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pozbądź się starych okładzin!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Osoby wprowadzające się do nowego domu lub mieszkania starają się zwykle zrobić generalny remont tego miejsca – najczęściej na tyle i pozwalają im środki. Nie ulega wątpliwości, że takie rozwiązanie często zaczynamy od podstaw – zmieniając panele lub kafelki, jeśli stare nie urzekły nas swoim stylem. Pierwsza istotna zmiana dotyka zazwyczaj kuchni. W dzisiejszym artykule opowiemy o zmianie starej wykładziny na nową, zarówno ze ścian, jak i z podłogi. Często „przejmowane” wykładziny są stare i nie modne (lub zniszczone) dlatego często decydujemy się na zmianę w tych okolicach. W przypadku gdy stara podłoga w kuchni wyposażona jest w terakotę, a ściana glazurę, możemy użyć do tego celu młotowiertarki z funkcją kucia, albo młotka stalowego i przebijaka, chodź ten sposób będzie znacznie dłużej trwał i wymagał większego wysiłku z naszej strony.

Z chwilą gry prace z rozwałką są już za nami, powstały gruz po rozbiórce ścian i podłóg należy umieścić w workach z tworzywa sztucznego, grubego papieru lu folii wywożąc na wysypisko. Istnieją różnego rodzaju firmy, które zajmują się świadczeniem tego typu usług – wywożą za nas odpadki budowlane. Nie będziemy musieli martwić się o kłopotliwe wywozy. Warto o tym pamiętać, gdyż powstałego gruzu nie możemy wyrzucić po prostu na śmietnik – może nas dotknąć poważna kara finansowa.

W kolejnym etapie prac należy wyrównać ściany – w tym celu umieszczamy zaprawę pokładową. Pozostawiamy je tak na kilka dni, choć możemy użyć szybszej metody jaką jest suchy tynk z płyty gipsowo-kartonowej – montujemy je na specjalnej zaprawie. Podłogi – po oczyszczeniu – najłatwiej wyrównać cementową masą samopoziomującą, jednak w tym wypadku pozostaną nierówności – czasami nawet na około 1 cm. Alternatywą jest użycie zaprawy podkładowej. Jeżeli będziemy pod płytkami montować system grzewczy, należy użyć specjalnej masy elastycznej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x