Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Poznaj sekret aranżacji łazienki dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Często się zdarza, że rodzice zastanawiają się co powinni zrobić, aby z jednej strony móc się samemu cieszyć z użytkowania swojej łazienki, zaś z drugiej żeby nie mieli oni problemu z niedopasowaniem jej do swoich dzieci. Dlatego w takiej sytuacji warto pójść na pewnego rodzaju kompromis i zaaranżować łazienkę w taki sposób, aby była ona w stanie rosnąć razem z pociechami. Dlatego też bardzo istotną kwestią jest zaaranżowanie jej w taki sposób, aby można było wprowadzać zmiany w wystroju i wyposażeniu na bieżąco.

Przede wszystkim we wnętrzu tego typu łazienki bardzo istotnym faktem może być umiejscowienie ściany na przeciwko drzwi. Ściana w tym przypadku powinna być tylko na pozór nie wyróżniającym się tłem całej armatury łazienkowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że powinna być ona tą częścią, która pozwoli na łatwe zmiany, które nie będą przy tym narażały Waszego portfela. Dzięki zdecydowaniu się na zestawienie stonowanych barw tapeta w pasy jest w stanie w sposób delikatny ożywić pomieszczeni. Jeżeli jednak zależy Wam na całkowitej odmianie wnętrza to wystarczy, że zastąpicie ją przy pomocy wydruku wielkoformatowego, czy też zdecydujecie się na zamalowanie tej częściej przy pomocy farby tablicowej, dzięki czemu dzieci będą miały swoje miejsce na rysunki. Trzeba też pamiętać, aby nie wieszać na niej żadnych szafek czy też innych urządzeń, ponieważ powinna ona pełnić tylko i wyłącznie rolę dekoracyjną we wnętrzu łazienki.

Projekt musi zostać dokładnie przemyślany

Aranżując takie wnętrze musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że cała strefa umywalkowa musi być swoistą pochwałą symetrii. Wszystko co będzie się działo w okół jednej łazienki musi również odbijać się w ładzie, który panuje wokół tej drugiej. Taki porządek jednak powinien zostać przełamany przez sprzęty, a dokładniej to przez ich formę, które same w sobie prezentują się jakby zaprzeczały zasadom grawitacji. Wynika to przede wszystkim z tego, że umywalki oraz szafki świetnie będą się prezentować jeśli zaaranżujecie je tak, aby wyglądały na zawieszone w powietrzu. Takowy efekt osiągniecie nie tylko poprzez przymocowanie takowej szafki do ściany i odsłonięciu podłoża. Warto też zwrócić uwagę na to, że świetnie spotęguje ten efekt wolna przestrzeń pomiędzy samą umywalką, a szafką pod nią. Ma to również znaczenie funkcjonalne. Po pierwszy we wnętrzu otrzymało się dodatków półkę, a przy tym nie ma potrzeby, aby schować cały syfon w szafce. Zawieszony nad podłogą sedes oraz bidet również spotęgują efekt lekkości w łazience Zaaranżowanie wnęki nad nimi będzie idealnie prezentować się, gdy umieścicie w niej grzejnik.

Kolorowe podstawy

Obojętnie na to w jaki sposób będziecie chcieli odmienić swoją łazienkę to jednak podstawową rolą spełniać tutaj będą i tak barwy, których zastosujecie. Warto zwrócić uwagę na to, że kolory takie jak biały oraz odcień drewna nie muszą zostać zmieniane. Warto jednak zauważyć, że nie wszystko złoto co się świeci, a w tym przypadku nie wszystko drewno co na nie wygląda. Świetnym pomysłem będzie postawienie na imitacje drewna, a to w głównej mierze ze względów praktycznych, gdyż imitacja o wiele lepiej poradzi sobie w łazienkowych warunkach. Powierzchnia płaska, która przypomina tak powinna zostać wykonana z płytek ceramicznych w takim odcieniu. Jeśli zaś chodzi o żaluzje to nie ma sensu kupować drewnianych, lepiej postawić na metalowe, jednak pomalowane na kolor wenge. Drewno powinno Wam posłużyć tylko i wyłącznie do wykończenia szafek, czyli zwyczajnie pokryć je przy pomocy forniru. Trzeba jednak pamiętać, żeby odpowiednio zadbać o cienką warstwę forniru, dlatego też powinniście ułożyć ją na odpornych na wilgoć płytach, które są zabezpieczone przed działaniami wody.

W przypadku wybierania różnego rodzaju materiałów do takiej łazienki nie można kierować się przypadkiem. Całe wnętrze łazienki, która ma rosnąć wraz z dziećmi musi zostać przemyślana. Zwłaszcza dlatego, że nawet najlepsze pomysły bez odpowiedniego planu są w stanie skończyć się kompletną porażką.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x