Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pożyczka remontowa – wyremontuj mieszkanie za kredyt!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wiadomo iż każde mieszkanie wymaga raz na jakiś czas remontu – mniejszych lub większych zmian. Bywa tak, że czasem wystarczy tylko pewne przemeblowanie, ale w innym wypadku trzeba przeprowadzić gruntowny remont. Często po zakupie mieszkania także musimy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia pewnych większych zmian i remontu. Wielu osobom nasuwa się pytanie, skąd wziąć na to pieniądze? W pomocą przychodzą nam banki i ich oferty pożyczek na remont. Takich ofert na rynku jest bardzo dużo – trzeba tylko rozsądnie wybrać jedną z nich. W naszym poradniku przybliżymy temat – jak bezpiecznie wybrać odpowiedni kredyt na remont naszego mieszkania. Kosztorys trzeba jasno określić, jakie zmiany chcemy poczynić w naszym mieszkaniu.

Jaki zakres prac będziemy wykonywać i jakie z związku z tym koszta mogą być poniesione. Czy chcemy tylko zrobić malowanie, czy zmieniamy nawierzchnię podłóg oraz ścian, czy wymieniamy elektrykę, hydraulikę, meble i sprzęty AGD. Po określeniu zakresu prac remontowych powinniśmy ustalić, które prace wykonamy samodzielne, a które pozostawimy wykwalifikowanej ekipie remontowej.

Który bank wybrać?

Gdy już znamy kwotę jaka jest nam potrzebna, by rozpocząć remont, musimy znaleźć bank, którego oferta będzie najbardziej korzystna. Warto zacząć od naszego banku, w którym mamy konto. Jesteśmy dla nich stałymi klientami, przez co i oferta może być bardziej korzystna. Warto przyjrzeć się także kalkulatorom kredytowym zamieszczanych na stronach internetowych, ukażą one najtańsze oferty. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o kredyt do 2-3 banków, by mieć porównanie. Złożenie takiego wniosku nie jest wiążące.

Jaka rata?

Rata kredytu może być stała, bądź malejąca. Warto zastanowić się nad opcją, którą wybierzemy zaciągając kredyt na remont mieszkania. Raty stałe to takie, których wysokość nie zmienia się przez cały okres kredytowania, płacimy taką samą kwotę pieniędzy. Raty malejące to takie, które są wyższe w pierwszym okresie i stopniowo maleją.

Źródło – kredytnaremont.com – porównywarka kredytów mieszkaniowych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x