Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pracujesz zdalnie? Sprawdź jakie osłony okienne wybrać do domowego biura

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Pracujesz zdalnie? Sprawdź jakie osłony okienne wybrać do domowego biura

Światło odbijające się od ekranu komputera to często największy problem osób pracujących z domu. Kiedy Twój gabinet jest mocno nasłoneczniony, możesz mieć ograniczoną widoczność i nawet kalibracja ustawień wyświetlacza nie będzie rozwiązaniem. Możesz jednak poprawić swój codzienny komfort, decydując się na dobre osłony okienne. Co wybrać?

Zacienienie miejsca, w którym znajduje się stanowisko komputerowe to podstawa. Jeżeli chcesz swobodnie kontrolować ilość światła wpadającego do środka, a przy tym urządzić estetyczne wnętrze, sięgnij po rolety i żaluzje. To wyposażenie często jest spotykane we współczesnych biurach — z powodzeniem możesz zastosować je również w domu.

Rolety — rzymskie, klasyczne, dzień noc

W pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych liczą się rozwiązania funkcjonalne. Inwestorzy chętnie wybierają rolety, ponieważ:

  • można zamówić je na konkretny wymiar i dopasować dokładnie do rozmiaru oraz kształtu okna,
  • za ich pomocą można swobodnie regulować stopień nasłonecznienia i kąt padania promieni, aby nie odbijały się od monitora,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości.

Dzięki temu, że tego typu osłony dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, z łatwością dopasujesz je do ogólnej stylistyki wnętrza.

Ważny jest typ materiału użyty do produkcji. Im wyższa gramatura (nawet 320g/m2), tym lepszy poziom zaciemnienia.

Zwracaj też uwagę na sposób montażu. Najlepszą blokadą dla promieni słonecznych są rolety przylegające bezpośrednio do szyby, a więc montowane w ramie okna. W przypadku, gdy osłona (najczęściej rzymska) zostanie zawieszona na karniszu, wówczas musisz liczyć się z tym, że po bokach — między nią a ścianą — pojawią się prześwity. Nowoczesne rolety oraz fachowy montaż znajdziesz na https://wolakrakzal.com.pl/rolety/

Żaluzje klasyczne i nowoczesne

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy też żaluzje. Te klasyczne, aluminiowe, nadal często spotykane są w biurach i lokalach użytkowych. O tym wyborze decyduje zazwyczaj:

  • niski koszt zakupu,
  • minimalistyczny design,
  • łatwy montaż,
  • bezproblemowe czyszczenie lameli.

W domu zdecydowanie lepiej będą wyglądały drewniane wersje żaluzji. To atrakcyjny rodzaj osłony, która perfekcyjnie pasuje do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Podobnie jak poprzedniczki, również ona produkowana jest w wielu kolorach i rozmiarach do wyboru. Dzięki zastosowaniu automatycznych systemów sterowania, ustawianie kąta nachylenia poszczególnych lameli jest łatwe i precyzyjne. To ważne, kiedy chcesz skierować strumień światła w inną stronę, niż na ekran swojego komputera.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x