Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Praktyczna dekoracja mieszkania – kominek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czy ciebie także oczarował blask ognia, wywodzącego się z kominka? Jeżeli tylko masz możliwość, powinnaś starannie przemyśleć, ten wspaniały element dekoracyjny, który wszystkim domownikom sprawi wiele przyjemności. Jednak, przed zakupem kominka, powinniśmy dokładnie przeanalizować kilka istotnych spraw. Na przykład godne uwagi jest bezpieczny usytuowanie kominka, a ze względów estetycznych – jakie kominki cieszą się teraz największym powodzeniem? Z całą pewnością warto przeanalizować te i inne pytania.

Zakup kominka, wiąże się z zagospodarowaniem na niego odpowiednią ilość miejsca. Przy czym należy uważać, by ciepło płynące właśnie od niego nie uszkodziło naszych sprzętów ani mebli. Musisz zatem zadbać o zachowanie prawidłowej odległości. Zabudowa kominka to zazwyczaj 90cm, ze względu na doprowadzenie powietrza, nie każda ściana będzie nadawała się na jego umiejscowienie. Kominek, dostarczy do naszego mieszkania wiele ciepła. Jeśli chcemy ogrzać nim całe mieszkanie powinno się za w czasu pomyśleć o specjalnych turbinach, lub wkładach z płaszczem wodnym. Zaraz po zakupie i zamontowaniu kominka, powinno się zaopatrzyć w pewne przybory. Z całą pewnością należy do nich szufelka razem ze zmiotką, pogrzebacz oraz szczypce. Znakomitym rozwiązaniem, będzie także zakup koszyka w którym będziemy mogli przynosić drewno.

Możesz zaoszczędzić na części zewnętrznej kominka, jednak pod żadnym pozorem nie rób tego kupując wkład. Lepiej dołożyć parę złotych, i cieszyć się mniej uciążliwym oraz rzadszym czyszczeniem szyb. Droższe wkłady, są także bardziej narażone na uszkodzenie. Nie bez znaczenie pozostaje tez to, co wrzucamy do kominka. Używając lepszego drewna, przedłużamy bezproblemową żywotność kominka. Poleca się drewno takie jak klon, dąb czy jesion. A czy ty, już wiesz gdzie będzie stał twój kominek? Oprócz uroczej dekoracji wnętrza, stanowi także wspaniałe źródło ciepła!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x