Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Praktyczny stół

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nasze meble powinny być funkcjonalne i praktycznie. Najlepiej, żeby także dobrze prezentowały się w naszym mieszkaniu w połączeniu z innym jego wyposażeniem. Co zrobić by było tak również w wypadku naszego stołu? Czym kierować się podczas jego zakupu? Stół, zazwyczaj skupia w jednym miejscu całą rodzinę. Wspólne obiady a także kolacje ze znajomymi, to także spotkania przy stole. Abyśmy byli zadowoleni z jego użytkowania, musi być przede wszystkim odpowiednio duży. Średnia szerokość wygodnego stołu to około 80/90 cm. Długość zaś dopasowujemy do naszych potrzeb.

Dobrym rozwiązaniem, jest kupno rozkładanego stołu, który w razie potrzeby będzie mógł służyć większej ilości osób. A jak wysoki powinien być stół by siedziało i jadło się z niego wygodnie? Nie ma ustalonych żadnych wytycznych w tym temacie, jednak wiadomo iż niższy stół niż 75cm może wywoływać uczucie dyskomfortu. Jeżeli stół będzie niższy, bądź wyższy, warto wtedy dopasowywać indywidualnie do niego krzesła. Kolejną rzeczą, wartą uwagi to materiał z którego wykonany jest stół. Aby służył nam długo musi być wykonany solidnie i dobrych jakościowo materiałów. Wybór materiału, jest ważny także w odniesieniu do wystroju naszego wnętrza. Nie bez uwagi pozostają także krzesła, które nie mogą odstawać od całości. Jeżeli mamy wybór by dokupić krzesła od kompletu, nie powinniśmy się zastanawiać, jeżeli oczywiście są wygodne. Na niewygodnych krzesłach nikt długo nie będzie chciał siedzieć, a goście będą się wręcz męczyć.

Na to czy krzesło jest wygodne czy nie, zazwyczaj wpływa jego kształt oraz samo siedzisko. A co można powiedzieć na temat kształtu stołu? Ten wybór powinien być uwarunkowany od wielkości naszego pomieszczenia. Jeżeli na stół możesz poświęcić więcej miejsca, to zalecany jest stół owalny oraz prostokątny. Jeśli jednak miejsce to masz ograniczone to powinnaś rozglądać się za stołem okrągłym bądź kwadratowym.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x