Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Pralka w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wyobrażasz sobie życie bez pralki? Żyjemy w czasach, kiedy to każdy w domu ma pralkę. Nie dopuszczamy nawet myśli, że mogłoby być inaczej! Nie zależnie od tego czy mamy pralkę w łazience czy też wydzieliliśmy osobne pomieszczenie na pralnię, bardzo ważne jest poprawne podpięcie tego urządzenia. W pomieszczeniu, którym znajduje się pralka musi znajdować się dostęp do prądu, zimnej wody oraz rura odpływowa do kanalizacji. Może zaistnieć potrzeba podpięcia ciepłej wody, ale to w sporadycznych przypadkach. Modele pralek skonstruowane w ten sposób zużywają mniej energii elektrycznej, którą w innym wypadku należałoby wykorzystać na ogrzanie wody. Jednak decydując się na tego typu model musimy wcześniej przekalkulować sobie wydatki. Może się okazać, że pobieranie ciepłej wody wyjdzie drożej niż jej podgrzewanie przez pralkę.

Zabierając się do podłączenia pralki, musimy zaopatrzyć się w wąż, czasami jet on w zestawie z zakupioną pralką. Gdy odpływ nie jest umieszczony bezpośrednio obok pralki, wąż musi być dłuższy. Bardziej estetyczną opcją, będzie jednak ustawienie pralki zaraz przy dopływie, nie widać wtedy węża ciągnącego się niekiedy przez pół łazienki. Dopływ wody powinniśmy zabezpieczyć osobnym zaworem. Jest to bardzo praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, gdyż w razie jakiejkolwiek awarii, wystarczy zakręcić ten jeden dopływ wody do pralki, a nie wyłączać główny zawór.

Jakie napięcie powinni być w gniazdku, w którym chcemy zasilać pralkę? Tak naprawdę nie ma ustalonych jakiejkolwiek granicy napięcia. Najzwyklejsze gniazdko powinno wystarczyć, nie musimy zatem zatrudniać osoby, która musiała by to napięcie nam regulować. Bardzo ważne jest też nadanie pralce odpowiedniego kąta, poprzez regulowanie wysokości nóżkami. Jeśli pralka będzie pracować pod złym kątem, podczas wirowania będzie się przesuwać nawet do środka łazienki! Po skończonej regulacji sprawdźmy poziomicą czy urządzenie stoi równo z powierzchnią. Podłączenie pralki nie jest takie trudne jak się wydaje, w razie wątpliwości wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w instrukcji obsługi znajdującej się w opakowaniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x