Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Programy i aplikacje aranżowania wnętrz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Korzystając z programów do projektowania wnętrz mamy możliwość wirtualnego aranżowania wnętrz, przed ich realnym wyposażeniem. Możemy meblować pomieszczenia, dobierać kolory ścian i materiały na podłogi (panele, parkiety, dywany itp.) oraz umieszczać dodatki (np. zasłony, firany, lampy). Dzięki temu nasza wizja na wystrój pomieszczeń staje się znacznie bardziej realna i zgodna z wymogami metrażowymi wnętrza.

Jak działają takie pogramy?
Na rynku znajdziemy różnego rodzaju programy do projektowania wnętrz. Te skomplikowane i płatne zazwyczaj przeznaczone są dla wprawnych architektów. Jednakże własny projekt wnętrza możemy stworzyć sami. Wystarczy do tego komputer i odpowiednie oprogramowanie, które można darmowo pobrać z sieci. Później możemy wcielić się w rolę projektanta. W programach tego typu znajdziemy szeroki wachlarz mebli i dodatków, które możemy wybrać z bazy i umieścić w naszym pomieszczeniu.

Oczywiście nie wszystko jest takie proste. Najpierw warto ustalić metraż oraz kształt naszego wnętrza. Następnie należy nanieść na makietę okna, drzwi i inne elementy, które wpływają na umeblowanie np. kaloryfer, wentylacja, czy rury. Później wybieramy kolor ścian, podłogę, a następnie resztę wyposażenia. Oczywiście darmowe programy mają również swoje ograniczenia, więc często ciężko będzie nam odnaleźć akurat taki mebel, jakiego potrzebujemy lub który zmieści się w danym pomieszczeniu. Znajdujące się w programach obiekty mogą mieć standardowe rozmiary i kolory, bez możliwości ich zmiany.

Nowoczesne aplikacje do projektowania wnętrz
Standardowe programy do projektowania wnętrz pozwalają nam zobaczyć wirtualny obraz naszego pokoju, kuchni czy łazienki. Mimo wszystko, niekiedy ciężko jest sobie wyobrazić, jak wybrane meble w rzeczywistości wyglądałyby w naszym salonie, czy w innym miejscu, które aktualnie urządzamy. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość umieszczania wybranych mebli w naszym pokoju. Czy to możliwe?

Na rynku pojawiła się aplikacja Intiaro, dzięki której możemy w wirtualny sposób wstawić meble o realnych rozmiarach. Chcąc skorzystać z jej potencjału wystarczy nam smartphone lub tablet z kamerą. Po zainstalowaniu aplikacji używamy technologii rozszerzonej rzeczywistości, która daje możliwość zobaczenia na ekranie mobilnego urządzenia mebli tak, jakby już znajdowały się w naszym pomieszczeniu. Aplikacja sama oblicza odległości i rozmiar mebli, dlatego jej wizualizacje pokazują jak w rzeczywistości prezentowałby się dany mebel. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić nie tylko czy dany mebel zmieści się do naszego pokoju, ale również czy pasuje do niego swoim designem i kolorystyką. Do poprawnego działania aplikacji niezbędny jest specjalny znacznik, który należy wydrukować na dowolnej drukarce i położyć na podłodze w miejscu, w którym chcemy dokonać wizualizacji naszych mebli.

Aplikacja i katalog w jednym
Intiaro zawiera również katalog mebli pochodzących od różnych producentów, dzięki czemu mamy możliwość wybrania tego, co nas interesuje. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w programie możemy przestać obawiać się nietrafionych nabytków i źle dopasowanych mebli. Możliwość obejrzenia wizualizacji naszego wnętrza znacznie ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych i dobranie mebli, które łączy jeden styl.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x