Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Projektant wnętrz radzi jak zaprojektować łazienkę na miarę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Style życia różnych ludzi są inne, inne są także nasze potrzeby. Dla niektórych łazienka jest tylko miejscem codziennej toalety, dla innych to prawdziwa świątynia dumania, SPA, a nawet studio makijażu. Jak sprostać tak różnym wymaganiom? Projektant wnętrz radzi jak dostosować łazienkę do naszego trybu życia.

Rodzinna łazienka
Łazienka dla dużej rodziny to wyzwanie, szczególnie jeżeli do dyspozycji mamy zaledwie kilka metrów. Problem ten doskonale znają mieszkańcy bloków i małych domów. Jak sprostać wymaganiom całej rodziny na tak małej przestrzeni? Bez projektanta wnętrz prawdopodobnie się nie obejdzie, pomoc specjalisty w takich przypadkach często jest niezbędna. Dobrze zaprojektowana łazienka to taka, w której każdy z domowników będzie czuł się komfortowo i odnajdzie kawałek własnej przestrzeni. Jeszcze przed remontem lub wykończeniem tego pomieszczenia, musimy zastanowić się ile miejsca potrzebujemy na przechowywanie środków czystości? Czy w łazience swoje miejsce znajdzie także pralka? Oraz dylemat większości rodzin – prysznic czy wanna? Kluczowymi wytycznymi jest też oczywiście ilość osób w rodzinie oraz wiek dzieci. W dobrze zaprojektowanej i zorganizowanej łazience znajdzie się miejsce na wszystko, a jak wiemy w przypadku dużych rodzin, jest tego sporo.

Łazienka dla dwojga
Kluczowym słowem w aranżacji łazienki dla pary jest kompromis. Taki projekt stanowi wyzwanie nie tylko dla domowników ale również dla projektantów wnętrz. Często wizje idealnej łazienki są skrajnie różne, a do zadań specjalisty należy ich wyśrodkowanie. Najpopularniejszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wydzielanie osobnych przestrzeni dla każdego z domowników. Bardzo funkcjonalne jest zainwestowanie w dwie szafki z umywalkami, oczywiście jeśli pozwala nam na to przestrzeń. Jeżeli brakuje nam miejsca postawmy na jedną szerszą szafkę z dwoma półkami lub szufladami o osobnymi umywalkami (może być też jedna szeroka umywalka z dwoma bateriami). W taki sposób najłatwiej podzielimy przestrzeń pomiędzy domowników.

Łazienka dla singla – wyzwanie dla projektanta wnętrz
Chociaż wydaje się, że najłatwiej zaprojektować łazienkę dla jednej osoby – nic bardziej mylnego. Pomieszczenie to jest najczęściej dokładnym odzwierciedleniem życia jakie prowadzi. W tego typu aranżacjach nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia, warto jednak skupić się jak zawsze – na wysokiej jakości urządzeniach sanitarnych oraz armaturze. Popularnymi rozwiązaniami w łazienkach dla singli jest ich centralizacja wokół dużego lustra. Często też projektanci wnętrz proponują minimalistyczne aranżacje. Jedna osoba nie potrzebuje takiej ilości szafek jak np. czteroosobowa rodzina. Single chętniej też wybierają prysznice niż wanny, największą popularnością cieszą się rozwiązania bez brodzików lecz z odpływami liniowymi. Elegancji i minimalizmu wnętrzu nadaje też pojedyncza szyba – raczej unika się już kabin prysznicowych.

Projektant wnętrz pomoże pokonać bariery
Z pomocy architekta lub projektanta wnętrz warto skorzystać urządzając łazienkę dla osoby niepełnosprawnej. Dobry specjalista, swój projekt zaplanuje tak aby taka osoba wszystkie czynności mogła wykonać samodzielnie lub ułatwi jej pomoc. W tego typu aranżacjach bardzo ważne są szczegóły techniczne, takie jak wysokość umywalki, toalety czy armatury. Również unika się kabin prysznicowych, a w całym pomieszczeniu montuje pomocne barierki. Nie można też oszczędzać na wyposażeniu łazienki – najlepiej jeśli urządzenia sanitarne będą wykonane z specjalnych antybakteryjnych materiałów. Projektując takie wnętrze oczywiście w pierwszej kolejności skupia się na jego funkcjonalności, ale nie należy zapominać aby taka łazienka była również elegancki i ładnym pomieszczeniem w którym dobrze będzie czuł się każdy domownik.

Jeżeli szukasz specjalisty od projektowania i aranżacji wnętrz, zapraszamy do kontaktu z firmą DreamDesign Kraków.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x