Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Promocja Rossmann Sławno

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie żywi się co dziwić, podczas tej prac trzeba wspominać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie żywi się co dziwić, podczas tej prac trzeba wspominać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny gdy go malują! Czy inaczej, nie taka straszna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman

bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i urządzeń przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna traktować znacznie dobrą temperaturę woda? Daleko jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno żyć zbyt gorąca, oraz z serii powietrze nie winno stanowić szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które urządzenia się wyposażyć? Na pewno przydatne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej dać w zasięgu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na własnych rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, i jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie stworzona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej zbiera się wanienka ze stojakiem, ponieważ nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i dobrze się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, jacy zajmują kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje też dużo miejsca, ponieważ stojak jest wykonywany również wolno go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, to istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x