Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przedpokój – mały, ale funkcjonalny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Meblowanie każdego pomieszczenia w domu wymaga sporego wysiłku. Wszystko musimy zaplanować tak by wyglądało estetycznie, a zarazem było funkcjonalne i praktyczne. Bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu jest przedpokój. Zazwyczaj jest on bardzo mały, dlatego ważne jest dobre zagospodarowanie każdego kąta oraz odpowiednie oświetlenie. Jeśli możemy sobie pozwolić na dużą szafkę na buty to śmiało możemy to zrobić. Jeśli jednak mamy ograniczoną ilość miejsca można zamontować szafkę wiszącą, nad chodniczkiem z butami, aktualnie używanymi. Szafki te są stosunkowo płytkie, a obuwie chowane jest w specyficznie wglądających szufladach. Wielu chwali sobie tego typu szafki, gdyż są niedrogie, a mieszczą bardzo dużo butów.

Kolejnym ważnym elementem w przedpokoju jest lustro. Powinno być na tyle duże, byśmy mogli się w nim bez kłopotu obejrzeć przed wyjściem. Miejsce, w którym będzie się znajdowało musi być koniecznie dobrze oświetlone. Niektórzy nad drzwiami montują półki, na których kładą kolorowe koszyczki. Można w nich przechowywać pasty do butów i szczotki, albo czapki i rękawiczki. Warto także pomyśleć o miejscu do siedzenia. Każdy z nas przyzna, że wygodniej zakłada się buty siedząc. Taki stołeczek też może być sprytnie zamontowany w ścianie i rozkładany w razie potrzeby. Nie będzie w ten sposób zajmował niepotrzebnie miejsca.

Podłogi powinny być dopasowane do funkcji jakie ma spełniać pomieszczenie. Parkiet czy panele nie sprawdzają się w przedpokoju z tego względu, że nie są odporne na częsty kontakt z wodą. Mokre i zabłocone buty, mogą zniszczyć tego rodzaju podłogę. Idealnym rozwiązaniem będą natomiast płytki ceramiczne, lub parkiet z żywicy poliuretanowej. Taka powierzchnia będzie nam służyła długo, a jej konserwacja będzie prosta i przyjemna. Zapomnijmy o ciemnych kolorach od małego przedpokoju, takimi odcieniami sprawimy, że będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Postawmy zatem na jasne i stonowane barwy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x