Branża kominkowa rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki temu mamy coraz szersze spectrum możliwości wyboru urządzeń grzewczych. Mowa tu nie tylko o estetyce, ale również o zastosowanej technologii. Obecnie kominki spełniają wszystkie wymagania, jakie narzuca nowoczesne budownictwo.
Tak jak w każdej branży, trendy dotyczące kominków zmieniają się często. Warto dodać, że producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom inwestorów i dostosowują swoje produkty do aktualnie panującej mody. Co więcej, czołowi producenci nowoczesnych kominków (np. Defrohome) sami wyznaczają nowe trendy w branży, opracowując innowacyjne produkty.
Table of Contents
ToggleKominki narożne
Kominki narożne są najpopularniejszym rozwiązaniem w tym sezonie. Wyróżniają się modernistycznym designem. Mogą stanowić niekonwencjonalny element wystroju wnętrza. Oprócz walorów estetycznych, kominki narożne posiadają również cechy, dzięki którym są funkcjonalne. Mogą być instalowane na granicy dwóch pomieszczeń, najczęściej salonu i otwartej kuchni. Jest to doskonałe połączenie tych dwóch pomieszczeń. Ponadto, jest to wariant, który sprawdzi się w nieustawnych powierzchniach.
Zabudowę kominka narożnego można wykonać na wiele sposobów. Popularne jest otynkowanie i pomalowanie ich obudowy. Do tego, często stosuje się płytki klinkierowe lub rustykalną cegłę. Pomysłową alternatywą są płytki ceramiczne i kamień.
Kominki wolnostojące typu koza
Często wybieraną alternatywą dla wkładów kominkowych są kominki wolnostojące (piec typu koza). Dla wielu, to rozwiązanie przywołuje wspomnienia startych, mało estetycznych i ciężkich pieców. Na szczęście, obecne rozwiązania diametralnie się różnią od pieców, które lata świetności mają dawno za sobą.
Dostępne na rynku kominki to wręcz modernistyczne urządzenia, które pasują do pomieszczeń w stylu skandynawskim oraz klasycznym. Ponadto, są to wydajne urządzenia grzewcze, które mogą wspomóc główne źródło ciepła.
Metaliczne wykończenie
Nowością w rozwiązaniach dotyczących estetyki kominków i ich wykończenia są obudowy kominków obłożone metalicznymi lub błyszczącymi płytkami o niewielkich gabarytach. Dzięki temu, wnętrze zyskuje ekskluzywny charakter. Ponadto, taki wariant zwiększa optycznie mniejsze pomieszczenia.
Nie tylko estetyka
Kominki są obecnie rozważane nie tylko, jako element wykończenia wnętrza. Są również wydajny źródłem ciepła. Mogą występować, jako kominki z płaszczem wodnym (np. Defrohome) lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Pierwsza z tych opcji to technologia zintegrowana z instalacją hydrauliczną budynku. Czynnik roboczy transportuje ciepło z kominka do ogrzewania podłogowego lub kaloryferów. System dystrybucji gorącego powietrza polega na dostarczaniu ciepła do poszczególnych pomieszczeń przez anemostaty nawiewne.
Obie technologie wspierają główne źródło ciepła. Generuje to oszczędności przede wszystkim w okresach przejściowych (wiosna, jesień). Kominek z płaszczem wodnym oraz systemem DGP to częsty wybór inwestorów budujących nowy dom. Ostatnie miesiące pokazały, że autonomiczne zabezpieczenie energetyczne to rozsądne posuniecie, które może być przydatne w przyszłości.
Jak widać, popyt w branży kominkowej determinuje nowe rozwiązania, które nierzadko stają się sprzedażowymi hitami. Połączenie funkcjonalności, oszczędności oraz ekologiczności to główny cel producentów kominków w 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że z biegiem czasu technologia kominkowa będzie się ciągle rozwijać, co powinno cieszyć entuzjastów niekonwencjonalnych rozwiązań.
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]
[…] Zobacz również Przegląd trendów w branży kominkowej […]