Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przemyślane projekty atrakcji turystycznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Przemyślane projekty atrakcji turystycznych

W obiektach turystycznych istnieje potrzeba kontroli dostępu osób nieuprawnionych oraz zarządzania przepływem turystów w miejscach szczególnie atrakcyjnych. Nowoczesne technologie umożliwiają spełnianie takich zadań w każdym obiekcie turystycznym w sposób bezpieczny i komfortowy.

Przemyślane projekty atrakcji turystycznych

Automatyczne drzwi

Prosta instalacja drzwi automatycznych sprawia, że można je zastosować w każdych warunkach. Nowoczesne technologie dają szansę na zamontowanie takich fizycznych zapór w nietypowych warunkach, takich jak drzwi z niskim nadprożem lub pomieszczenie z podsufitką. Drzwi będą sterowane w sposób automatyczny, przez system kontroli dostępu oraz operatora. Powinny być wyposażone w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznego w parze z systemem antypanikowym na wyposażeniu. Jeśli doszłoby do konieczności ewakuacji turystów, od razu w sytuacji awaryjnej drzwi na stałe się otwierają lub zamykają, zgodnie z potrzebami.

Szlabany drogowe

W dużych obiektach, np. na cmentarzu w Szczecinie, gdzie mogą wjeżdżać osoby zmotoryzowane posiadające odpowiednie przepustki, przydają się szlabany drogowe. Są one instalowane dla zachowania bezpieczeństwa w obiektach turystycznych takich jak porty, hotele i kempingi. Ważne, aby były podłączone do systemu kontroli dostępu funkcjonującego w danym obiekcie.

Szerokie zastosowanie bramek obrotowych

W przypadku licznych atrakcji turystycznych przy wejściach zainstalowane są bramki obrotowe, służące do regulacji przepływu osób. Można je wykorzystywać także w parkach tematycznych czy w aquaparkach. Ułatwiają zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa osób przebywających na terenie danej atrakcji i nie pozwalają na wejście do danego obiektu osób niepowołanych oraz niepożądanych.

Można wskazać wiele przykładów zastosowania w obiektach turystycznych i w atrakcjach tego rodzaju bramek obrotowych. W 2011 roku pojawiły się one na molo w Sopocie, tuż przy wejściu. Bramki obrotowe zostały przy tym zintegrowane z systemem biletowym. Są one wykonane z trwałej stali nierdzewnej, odpornej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci, która w tym miejscu jest przez cały rok.

Bramki obrotowe zostały zainstalowane również w Akwarium Gdyńskim, znajdującym się na Molo Południowym przy al. Jana Pawła II. Tu również, podobnie jak w Sopocie, bramki wykonano ze stali nierdzewnej z dodatkiem molibdenu 316L. Są to zarówno bramki obrotowe, jak i bramki uchylne automatyczne, tworzące spójny, sprawnie działający system kontroli dostępu.

W 2013 roku zrealizowano montaż bramek obrotowych wysokich, zapewniających maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich turystów zwiedzających wrocławskie ZOO. W podobne urządzenia: bramki uchylne, obrotowe, system biletowy i wygrodzenia zaopatrzono Główną Pijalnię Zdrojową w Krynicy-Zdroju. Dzięki temu turyści i kuracjusze mogą tam poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Bramki i szlabany stanowią fizyczne bariery dla osób niepowołanych, które chciałyby wtargnąć na teren lub do obiektu, w którym mieści się atrakcja turystyczna. Instalacja takich zapór nabiera szczególnego znaczenia w aktualnym czasie, z uwagi na zagrożenia natury terrorystycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Jawa Control – producentem systemów kontroli dostępu. Firma oferuje takie rozwiązania jak: bramki obrotowe, systemy płatnych wejść czy systemy rejestracji czasu pracy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x