Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przepływowe podgrzewacze wody – dlaczego warto?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Przepływowe podgrzewacze wody – dlaczego warto?

Ciepła woda użytkowa stanowi dziś standard w wielu gospodarstwach domowych. Nie każde mieszkanie posiada jednak do niej bezpośredni dostęp. Na rynku istnieje wiele urządzeń pozwalających na efektywne ogrzewanie wody. Jednymi z nich są elektryczne podgrzewacze przepływowe. Co to takiego i dlaczego warto się nimi zainteresować?

 

Czym jest przepływowy podgrzewacz wody?

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody to niewielkich rozmiarów urządzenie pozwalające na skuteczne ogrzanie wody użytkowej. Działa jedynie w momencie przepływu wody. Można je montować pod umywalką lub zlewem, przy kranie lub obok prysznica. Wykorzystuje się je głównie w gospodarstwach, które nie posiadają dostępu do miejskiej sieci ciepłowniczej lub kotła ogrzewającego dany budynek.

 

Przepływowy podgrzewacz wody – zalety

Główną zaletą przepływowych podgrzewaczy wody jest oszczędność energii. W odróżnieniu od podgrzewaczy pojemnościowych nie magazynują ciepłej wody. Pobór energii następuje wyłącznie podczas przepływu cieczy, czyli w momencie odkręcenia kranu.

 

Omawiane urządzenia zapewniają ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej bez obaw o jej wyczerpanie. Ponadto, podgrzewacze montowane są blisko punktu poboru wody, co zapewnia jej szybkie nagrzewanie. Same podgrzewacze, dzięki temu, że nie wymagają montowania zbiorników na wodę, zajmują niewiele miejsca.

 

Ich montaż jest tańszy niż w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych. Po zamontowaniu stają się w zasadzie bezobsługowe. Design owych urządzeń jest z reguły minimalistyczny, co sprawia, że nie zaburzają estetyki danego wnętrza.

 

Podgrzewacze przepływowe są jednymi z najbardziej ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska naturalnego urządzeń wykorzystywanych do podgrzewania wody. Cechuje je również wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

 

Przepływowy podgrzewacz wody – jaki wybrać?

W przypadku kiedy podgrzewacz będzie obsługiwał tylko jeden punkt poboru wody, warto zdecydować się na model o mocy 3-6 kW. Jeśli zajdzie potrzeba dogrzania wody w kilku punktach poboru, idealnym rozwiązaniem okaże się podgrzewacz o mocy 7-13 kW.

 

Poza mocą urządzenia należy również zwrócić uwagę na ciśnienie wody. Podgrzewacze działają w określonych przedziałach ciśnienia. Zbyt niskie lub zbyt wysokie wartości uniemożliwią jego wykorzystanie.

 

Miejsce montażu podgrzewacza ma również niebagatelne znaczenie. Powinien on się znajdować jak najbliżej kranu, aby zapobiec utracie ciepła podczas przepływu wody w rurach.

 

Warto zainteresować się ofertą podgrzewaczy przepływowych polskiej firmy Dafi. Specjalizuje się ona w produkcji urządzeń wysokiej jakości, docenianych przez klientów w całej Europie. Urządzenia wykonywane są przy użyciu tworzyw sztucznych, które w odróżnieniu od metalu nie ulegają korozji.

 

Elektryczny podgrzewacz wody, a fotowoltaika

Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika i przepływowe podgrzewacze wody to dobre połączenie. Okazuje się, że posiadacze paneli fotowoltaicznych mogą bez problemu korzystać z elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody. Pozwoli to na zoptymalizowanie energii uzyskanej przy pomocy fotowoltaiki i uczyni podgrzewacze jeszcze tańszymi w użytkowaniu. Polecamy podgrzewacze dostępne na stronie dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x