Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przewieszanie drzwi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przewieszanie drzwi z pewnością nie jest dość często stosowaną praktyką, gdyż z reguły sposób otwierania drzwi jest przypisany już na stałe. Wynikiem takiej sytuacji bywa często nasza leniwość lub niechęć w wprowadzaniu mało szczególnych zmian. Niektórzy jednak mogą dojść do wniosku, że dany sposób otwierania drzwi jest mało wygodny, dlatego postanawiają przewiesić drzwi – być może i ty drogi czytelniku będziesz miał w przyszłości takie samo zdanie. Samo przełożenie zawiasów z jednej strony na drugą może dodać uroku i sprawić, że dane pomieszczenie będzie prezentować się o wiele lepiej, niż przed dokonaną zmianą. Ze zmianą zawiasów może się wiązać również lepsze wykorzystanie przestrzeni – drzwi otwierane w inny sposób mogą ułatwić nam rozmieszczenie niektórych mebli. Z cała pewnością drzwi otwierane na zewnątrz powiększają ilość przestrzeni w pomieszczeniu – jest bardzo istotna sprawa, szczególnie w wypadku, gdy pokój jest niewielkich wymiarów. Istnieje tylko jedna uwaga co do montowania drzwi, w taki sposób by otwierały się na zewnątrz – nie stosujemy tej techniki w wypadku, gdy tuż za nimi znajdują się schody.

 

Przenoszenie zawiasów z jednej strony na drugą jest dość prostym zajęciem. Potrzeba więc będzie wyciąć nowy otwór na zamek i trzpień klamki – stare otwory maskujemy przyklejając małe kawałki drewna lub wbijając odpowiedniej wielkości kołek. Maskujące elementy powinny jednak wystawać nieco nad powierzchnię drzwi – obiekt wyrówna się, gdy klej zacznie już powoli wysychać. Odwracając drzwi warto wykorzystać stary otwór na zamek i trzpień klamki, jednak sam zamek trzeba będzie odwrócić.

 

Jeżeli drzwi mają inne dodatkowe zawiasy, należy je także przełożyć – adekwatnie do tego co pisaliśmy wcześniej. Przy przenoszeniu dni może wystąpić jedna mała niedogodność, a mianowicie wyłącznik światła może znajdować się w niewłaściwym dla nas miejscu – w tym wypadku czeka nas przemieszczenie go na zewnątrz pokoju.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x