Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przewodnik po blatach kuchennych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jakimi cechami powinien odznaczać się blat kuchenny? Przede wszystkim trwałością oraz funkcjonalnością. Blat kuchenny powinien też być dopasowany do stylu w jakim urządzona jest kuchnia w innym wypadku nie będzie się dobrze prezentował. Jak więc widzimy materiał z jakiego wykonany będzie blat kuchenny nie jest bez znaczenia. Jednak jego rodzaj uzależniony jest też od naszych funduszy. Warto więc wybrać taki blat, który będzie odpowiedni pod względem estetyki, praktyczności oraz ceny. Musimy też zwrócić uwagę na to czy łatwo utrzymywać go w czystości oraz czy nie będzie stwarzał dużych problemów podczas montażu. Jakie blaty są teraz najpopularniejsze? Na samym szczycie listy znajdują się blaty laminowane.
2
Blat laminowany to nic innego jak płyta wiórowa, która jest pokryta laminatem. Tego rodzaju blat cieszy się dużym powodzeniem wśród kupujących ze względu na duży wybór kolorystyczny oraz wielką praktyczność. Co można powiedzieć na temat ceny takiego blatu? Jest ona niska w porównaniu do praktyczności. Tego rodzaju blat można przyciąć jak tylko chcemy a z jego montażem nie ma większych trudności. Ze względu na dużą różnorodność laminatów, możemy znaleźć blat odpowiedni do naszego stylu urządzenia kuchni. Niestety, wśród tylu zalet, znajdą się także minusy blatów laminowanych. Jakie? Mała odporność na styczność z wodą. Musimy zatem bardzo dbać o to by blat nie miał możliwości namoknąć gdyż po prostu napęcznieje tworząc nieelegancką bułę.
3
Jeśli zatem zdecydujesz się na blat laminowany musisz być wyczulona pod względem zabezpieczenia, szczególnie krawędzi niepokrytych laminatem. Tyczy się to przede wszystkim zlewozmywaka oraz okolicy baterii. Takie miejsca jak wycięcie w blacie dziur na powyższe wyposażenie kuchni powinno zabezpieczyć się silikonem, który uchroni wiórową strukturę blatu przed zniszczeniem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x