Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przydomowy basen – jak go zabezpieczyć?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W obecnych czasach posiadanie własnego basenu nie jest niczym dziwnym, jednak jeszcze przy wybieraniu miejsca, w którym zostanie wybudowany powinniśmy zwrócić uwagę na kilak ważnych aspektów. Oczywiście z zależności od wielkości domu, piwniczy czy posiadanej działki mamy do wyboru kilka odrębnych możliwości.

Pierwszą z nich jest oczywiście basen w domu bądź w piwnicy, który niestety jest dużo większym wydatkiem niż podobny basen zewnętrzny, ponieważ wiąże się nie tylko ze wzmacnianiem fundamentów, ale również z dużo dokładniejszą izolacja wodną.

Jeśli więc zdecydujemy się na basen zewnętrzny musimy liczyć się z kilkoma rzeczami takimi jak na przykład ciągłe zabrudzenia wody oraz bardzo szybkie utraty ciepła. Oczywiście można temu zapobiec dzięki zadaszeniu. Wbrew pozorom wcale nie musi być to osobny budynek, ponieważ w rzeczywistości wystarczy tylko i wyłącznie posiadanie lekkiego korpusu, który można porównać na przykład do szklarni.

Tego rodzaju konstrukcja daje nam możliwość nie tylko dodatkowego ogrzewania owego miejsca, ale również używania basenu w chłodniejsze dni. Oczywiście w przypadki chęci posiadania basenu również zimą musimy liczyć się z całkowicie innymi konstrukcjami, jednak, jeśli wystarcza nam korzystanie z niego w cieplejszych porach roku bardzo dobrą opcją będzie zadaszenie.

Różnego rodzaju kopuły chroniące basen wykonywane są zazwyczaj z płyt poliwęglanowych. Wszystko montowane jest na konstrukcji z profili aluminiowych. Co prawda jest to dość lekkie, jednak należy pamiętać, że tak naprawdę ma nam służyć tylko i wyłącznie w czasie wiosny, lata oraz jesieni. Nie musimy bać się również różnego rodzaju burz, ulew czy wichur ze względu na to, że jest to konstrukcja bardzo trwała oraz stabilna poprzez bardzo dokładne przymocowanie do podłoża.

Oczywiście poliwęglan nie jest jedyna opcja, ponieważ istnieje również możliwość zadaszenia przy pomocy grubej folii stworzone z PCV. Taka opcja jest bardo dobra przy zbiornikach w nieregularnych kształtach. Oczywiście profile aluminiowe również na to pozwalają, jednak nie da się ukryć, że tworzenie ich w różnorodnych kształtach jest dużo bardziej drogie właśnie ze względu na skomplikowanie.

Bardzo dobrą opcja jest również to, ze tego typu konstrukcje mogą być składne w sposób peryskopowy. Oczywiście istnieje również opcje całoroczne, jednak w rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie dodatkowy wydatek, ponieważ zimą mogą po prostu ulec zniszczeniu a przecież i tak nie pozwalają nam na korzystanie z basenu o tej porze roku.
Oczywiście niezwykle istotną kwestią jest również sposób podgrzewania wody. Oczywiście w przypadku korzystania z niego tylko w cieplejszych porach roku oraz dodatkowego zadaszenia, które będzie dawało bardzo trwały efekt izolacji cieplnej nie powinniśmy mieć z tym jakichkolwiek problemów, jednak, jeśli w rzeczywistości chcielibyśmy korzystać z niego zimą musimy zająć się doprowadzeniem dodatkowych instalacji grzewczych.

Podsumowując należy powiedzieć, że tak naprawdę to, jakiego typu basen wybudujemy zależy tylko wyłącznie od nas, ponieważ w rzeczywistości posiadamy tutaj pełna dowolność. Oczywiście chodzi tutaj głównie o kształt, jednak tak naprawdę nie jest on podstawą, ponieważ ważne jest również wyżej wymienione zadaszenie oraz sposób ogrzewania, który wpływa na to czy korzystanie z basenu jest wygodne czy nie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x