Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przyszłość paliw węglowych?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Przyszłość paliw węglowych?

Zanieczyszczenie środowiska wywołane spalaniem paliw kopalnych wymaga zastanowienia się jak dalej z nimi postępować?

 

W pierwszej kolejności trzeba sprawić, aby były bardziej przyjazne dla otoczenia oraz poprawić ich jakość. Kontrola ich pochodzenia pozwala na zmniejszenie ilości siarki oraz pyłów w tak kupowanym surowcu do ogrzewania budynków mieszkalnych. Konsumenci doceniają to i szukają rozwiązań również wygodnych w użytkowaniu. Stąd popularność opakowań detalicznych z podziałem na frakcje. Oprócz składów węglowych taką ofertę mają centra budowlane.

Jaki opał najlepszy?

Do ogrzewania pomieszczeń należy wybierać opał najwyższej jakości. Powinno być to paliwo kaloryczne i dostosowane do właściwości technicznych pieca. Obecnie stosowane są paliwa kopalne z Polski i importu oraz paliwa pozyskiwane ze źródeł odnawialnych. W skąd tej grupy wchodzą drewno i produkty pochodne. Mogą być to odpady w formie pelletu lub brykietu.

Jak wygląda oferta kopalń?

Kopalnie oferują węgiel już posortowany. Ułatwia to klientowi dobór odpowiedniego rozmiaru produktu gotowego. Każdy piec posiada inne parametry. Zmiana paliwa może powodować awarię lub zatrzymanie pracy kotła centralnego ogrzewania. Aby ułatwić zakup paliwa w niskich cenach, producenci proponują kotły z podajnikami. Ma to na celu bezobsługową pracę kotła oraz możliwość zgromadzenia paliwa na kilka dni. W takich piecach ekogroszek jest transportowany z zasobnika poprzez mechanizm ślimakowy bezpośrednio do paleniska. W ten sposób piec sam dozuje ilość węgla w zależności od zapotrzebowana. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad temperaturą. Takie spalanie generuje mniej zanieczyszczeń i ogranicza ilość marnowanego opału. Węgiel w postaci groszku kupujemy w opakowaniach po 25 kilogramów w sklepach budowlanych. Ułatwia to obsługę takiej kotłowni.

A co z miałem węglowym?

Pozostały po wydobyciu węgla miał węglowy jest obecnie badany i sprzedawany może być tylko produkt o określonych parametrach. Używać go można po przetworzeniu jako brykiet lub groszek. Formowanie następuje pod dużym ciśnieniem w prasach przemysłowych. W ten sposób łatwiej obchodzić się z takim materiałem. Tak więc kopalnie szukają pomysły na nowe formy używania węgla w ogrzewaniu.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x